Jump to content

Bracna Imovina Komplicirano i Hitno


anonimno

Preporučene objave

ako je kuća stečena radom ili u vezi s radom za vrijeme trajanja bračne zajednice sa vašom pok. majkom (umrla 86) onda je to zajednička imovina.

nakon smrti muža njegovu ostavinu nasljeđuju bračni drug i njegovi potomci.

 

prvo treba iza pok majke pokrenuti ostavinski postupak i tražiti da se uvrsti dio te kuće kao ostavina (izvanknjižno vlasništvo).

nasljednici su njezin muž (obzirom da je i on mrtav iza njega su oni naprijed navedeni) i njezini potomci.

ako netko bude od nasljednika osporavao da je to njezin dio ovi koji tvrde da jeste to njezin dio biti će upućeni u parnicu.

ovaj ostavinski iza muža bi se trebao spojiti na zajedničko rješavanje obzirom da se radi o istoj nekretnini.

nije tako komplicirano kako se čini.

savjetujem vam da angažirate odvjetnika koji će štititi vaša prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije muz nego sin pokojnice to jest moj brat je mrtav, moj otac je jos ziv i zivi sa toticnom zenom u braku sa kojom je zivijo i za vijeme dom mi je majka bila ziva,sa novom zenom je tek vjencat 88,kuca je bila potpuno sagradena prije 84 ,majka je tesko radila 2-3 radna mjesta dnevno dok se nije razbolila,nakon toga je imala visoku austrijsku mirovinu-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me i to dali utjece cinjenica da je on bijo u dugo godisnjoj vezi sa sadasnjom zenom, i dali mogu traziti ponistenje njihovog braka,radi cinjenice da je nedavno obnovijo grob pokojne mi majke da bi nakon njegove i macehine smrti mogli biti svi pokopani u istom tome.moja je zelja da majcino tjelo prebacim u moju grobnicu jer nije ljudski da bude pokopana sa osobom sa kojom ju je muz godinama varao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na informacija,zar nema neke odredbe o braku koja brani da bude sa dvije zine u isto vrijeme,ta sadasnja zena je zivila sa njim u austriji dok smo ja i majka zivili u hrvatskoj,medutim ona je bila nepokretna i nije mogla cak vise ni da prica a kamoli dase rastavi sluzbenim putem,ponovo ti se puno zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija