Jump to content

Odricanje od bračne stečevine


Scarlet2

Preporučene objave

Ukoliko mi suprug potpiše da se odriče prava na bračnu stečevinu (s obzirom da se radi o stanu koji je kupljen na kredit i otplaćen vrlo malo a ja preuzimam obvezu otplate) da li je izjava pravovaljana. Dakle, ne radi se o bračnom ugovoru, za koji mislim da je kasno ni o sporazumu o podjeli bračne imovine jer ništa nije ni stečeno osim stana koji ću ja otplatit. Dakle, u izjavi bi decidirano navela da se stan otplaćivao od moje plaće i da će se tako i nastait te da on se on odriče bilo kakvih potraživanja po tom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa pripada mu, ali ko on i otplati stan do kraja. Dakle da tvoj muž želi ostati u stanu onda bi imali problema, tko ima pravo ostati...ali uopće nije upitno da će stan plaćati onaj koji u njemu nastavi živjeti, a kako je kredit na teba logično je da ti ostaneš u stanu i nastaviš plaćati kredit. NAdam se da ćeš što prije prebaciti stan na svoje ime , ako već u cjelosti nije u tom vlasništvu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Agent, ja ću ga otplatit do karaja. Obustava za kredit je išla na moju plaću i tako će i biti. U stanu sad i živimo mala i ja. On je otišao. Stan je uknjižen na moje ime. Dakle, dosta toga ide meni u prilog, međuto, zakon je malo nedorečen po pitanju bračne stečevine, pa ne bih htjela nakon svih problema koje sam prošla još imati i problema oko stana kojeg ću kažem sama otplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija