Jump to content

Prijepis kuće sa 1/2 kuće na bračnog para da bude 1/1.


BeeWee

Preporučene objave

Pozdrav svima. Pošto je danas jako skupo uzeti odvjetnika za sastav  profesionalnog i punopravnog ugovora/darovnice o darovanju 1/2 bračne stečevine 1/1 drugog bračnog druga. Poštujem odvjetnička posla ali jednostavno su preskupa te nemam te financije.

Dali bi itko mogao sklopiti mi primjer ugovora za ovjeru kod javnog bilježnika gdje supruga daruje svoju polovicu kuće suprugu.

Bio bih jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 10. 2024. u 8:45, BeeWee je napisao:

Pozdrav svima. Pošto je danas jako skupo uzeti odvjetnika za sastav  profesionalnog i punopravnog ugovora/darovnice o darovanju 1/2 bračne stečevine 1/1 drugog bračnog druga. Poštujem odvjetnička posla ali jednostavno su preskupa te nemam te financije.

Dali bi itko mogao sklopiti mi primjer ugovora za ovjeru kod javnog bilježnika gdje supruga daruje svoju polovicu kuće suprugu.

Bio bih jako zahvalan.

Vodite računa o tome da ćete ga svejedno morati platiti odvjetnika ili javnog bilježnika jer više ne postoji mogućnost samostalnog odlaska za uknjižbu .

Također ugovori moraju biti solemizirani kod javnobilježnika i on ih onda putem cis-a prosljeđuje zemljišniku na uknjižbu. 

Svakako odvjetnika ili javnog bilježnika ne možete zaobići. 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali to znači da mogu napraviti/napisati ugovor ili kupiti klasični ugovor o darovanju koji ćemo ovjeriti kod javnog bilježnika. Jasno mi je da bez toga ne ide, bez javnobilježničke ovjere ali što se tiče odvjetnika to pokušavam izbjeći...odvjetnici su kod takvih stvari ekstremno skupi, a ja neznam odakle početi pisati darovni ugovor i na koji način npr "supruga daruje suprugu 1/2 nekretnine da bi nekretnina priprala 1/1 kao suprugova nekretnina". Ne postoji takav ugovor za kupiti, a jako puno propusta može biti prilikom sastavljanja.

Hvala vam na predhodnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija