Jump to content

Ispit u lipnju


anonimno

Preporučene objave

Kolegice, i ja izlazim u lipnju, ni ja nisam sve prošla. Mislim da će mi ponavljanje gradiva doći na red tek početkom lipnja. Bit će onda panike!!! I sad mi je panika. A tek kad pomislim koliko ne znam ZKP, a koliko sam ga učila... Ma ovo nije za ljude! Ne znam kad će početi rok u lipnju, mislim da neće toliko rano. Barem se nadam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok u lipnju bi se mogao proteknuti znato u srpanj, budući da dosta ljudi izlazi, a i ranija iskustva su da su rokovi u lipnju i rujna pretrpani. Tako npr. principali nisu skloni davanju slobodnog tijekom proljeća pa je mali broj ljudi na roku u svibnju, tako da isti traje samo od 18-31.05., s time da u subotu 19. nema ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha ha i ja izlazim u lipnju i nisami daleko sam od toga da sam sve prošla.. naime, prošla sam samo kpp, kazneno, građansko i trgovačko. Ha, nadobudna sam, ali ne sumnjam u uspjeh. Ako su drugi uspjeli i ja ću. Nisam bezveze zatvorena u stanu od 0-24 i nije da bez razloga od petka nisam izašla van. POLOŽITI ĆEMO SVI TO !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani supatnici, čitam vaše poruke i svašta mi pada na pamet, od toga da je sve ok, do najcrnjih misli, pa onda opet ispočetka. Već 2 dana ne učim ni približno koliko bi trebalo, a vrijeme leti prebrzo....I ja izlazim na rok u lipnju-još nisam sve prošla a građansko će me uništiti- a to je trebalo biti "lakše" ha,ha,ha -jednostavno ga preeviše imaa. Velika će gužva biti u lipnju, i ispit će iznimno dugo trajati, to nam je teta neki dan kad smo slušali ispit rekla. Ja se osobno nadam da će ispit početi što kasnije jer mislim da mi je potreban svaki dan. Nisam htjela unositi nervezu i paniku, držte se i držim fige svima skupa.... good luck

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani supatnici, čitam vaše poruke i svašta mi pada na pamet, od toga da je sve ok, do najcrnjih misli, pa onda opet ispočetka. Već 2 dana ne učim ni približno koliko bi trebalo, a vrijeme leti prebrzo....I ja izlazim na rok u lipnju-još nisam sve prošla a građansko će me uništiti- a to je trebalo biti "lakše" ha,ha,ha -jednostavno ga preeviše imaa. Velika će gužva biti u lipnju, i ispit će iznimno dugo trajati, to nam je teta neki dan kad smo slušali ispit rekla. Ja se osobno nadam da će ispit početi što kasnije jer mislim da mi je potreban svaki dan. Nisam htjela unositi nervezu i paniku, držte se i držim fige svima skupa.... good luck

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi moji, i ja izlazim u lipnju. ostalo mi je za naučiti dio kpp-a, dio gpp-a i građansko. sve ostalo sam prošla tj. učila, no sve me strah što će biti kad počnjem ponavljati. kad god mi je teško, sjetim se koliko je ljudi to već odvalilo, pa se nadam da ću i ja biti uskoro jedna od njih.

puno puta sam slušala i često mi se činilo da znam bolje od kandidata koji su odgovarali, no tu je faktor stresa i svega ostalog, pa mi se nekako čini da će, kada ja budem odgovarala, slušači isto tako razmišljati. bilo kako bilo, još malo, pa će i to biti iza mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja izlazim u lipnju i tek sam 01.05. počela učiti kako treba. :bonk: sve je to krasno s dugačkim rokom, ali netko od nas jednika će morati biti i prvi dan ispita. a joooooj. i pitam se još nešto. hoće li moj poslodavac imati razumijevanja ako slobodne dane produžim još mjesec dana...

inače, prošla sam sve jednom i ponovila građansko. prolazim kroz razne faze, trenutno sam u dobroj, i nadam se da ću to sve uspjeti nekako skupusiti.

ljudi štrebajte, još nije kasno!

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji, ništa mi ne govorite! Prijavila sam za lipanj, vrijeme piči, a ja u istom mjestu. Puna mi je kapa i Legalisa i slušanja ispita i cijelog hodočašćenja oko Ministarstva, sve mi to daje lažnu sigurnost kako ja vladam gradivom i dosta toga znam, a onda pred san pomislim na neko banalno pitanje i shvatim da pojma nemam... Naravno, nisam ni ja sve prošla... Ma užas! Koliko sam vidjela na slušanjima, padaju ljudi, a nitko tu ne dolazi da nije učio, a svjedočila sam i nekim nezasluženim prolazima. Nema jasnog kriterija, puno faktora igra. Tješi me činjenica da su ispitivači u pravilu korektni, treba poraditi na samopouzdanju... Ali kako!? Sebe već vidim kako odgovaram s nekim mudrijašom ili mudrijašicom koji gestikuliraju i odgovaraju sa "dakle", "čujte", pa "znate", dok ja treperim od treme, a u komisiji, recimo... Vičić ili koji njemu sličan... Drage kolege, znam da nije komentar kakvog želite ali svima su nam svakodnevica i ovakve misli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja izlazim u lipnju i sad kad čitam ovo mi je frka i mislim da ću dobiti proljev od užasa.

Izgledno je da će biti veliki rok s puno kandidata.

Meni je ekstra frka s poslodavcem koji ni ne zna da sam ja na učenju za pravosudni a ja nisam siguran koliko ću moči balansirati bolovanja.

Pozivam na solidarnost foruma, ljudi, objavljujte informacije, komisiju, sve što saznate! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam često na legalisu i već mi je pomalo muka od savjeta, pitanja, komisije. ako nas je 170 na roku to znači da će sve htjeti zbrljati brzo, dakle ili će nas porušiti bezveze ili će nas pustiti. opet nam ništa to ne znači. ali jedno je sigurno - rok će trajati do kraja 7. mjeseca. mmmm mljac. e, jel istina da se poziv dobije 10 dana prije ispita? zašto ne jave svima 01.06.?! pa valjda naprave raspored odmah?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ta koja je dobila informaciju da nas je za lipanj oko 170 ali vi ne čitate do kraja. Eliminiraju ljude, prvenstveno one koji su odgađali, stavljaju ih za svibanj, da bi dobili optimalan broj, a to je do 150 kandidata. Tako da neće to biti tolika gužva- jedino što će se rok protegnuti malo duže. Neće vas zasigurno deset odgovarati isti dan, a ja sam uvjerena da će početi ranije s rokom, budući da svibanjski završava već 30.5. Ponavljajte, učite, ljudi! A kako je meni? Svibanj, a do 7.5. sam bila uvjerena da će me zvati za lipanj! Genijalno, jel da!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam baš shvatila osobu koja piše o eliminaciji?? kako to misliš svibanj, a prijavila za lipanj?? kaj se to događa? pa to je katastrofa ako je tako! ovo mi je prvi glas.. inače, ja prijavila za lipanj, stavila početak roka. prošla sve jednom, a kvragu mislim da će mi još mjesec dana biti dovoljno.. ma samo treba ostati cool i ne gubiti vrijeme na paniku i razmišljanje što i kako.. pa svaki sat je bitan! CARPE DIEM LJUDI!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala sam danas ministarstvo i kažu da će morati prebaciti za rujan 30 kandidata iz lipanjskog roka jer ih je previše prijavilo za lipanj. Prebacivat će one koje su odgađali na lipanj, i to one koji su prvenstveno prema broju odgoda. Tako da se sve bojim da mi slijedi rujan jer sam odustala u travnju i prijavila za lipanj, a učim od siječnja i poludit ću više. A moram čekati do 01.06. da saznam kakva mi je sudbina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a koje su šanse da me ne stave na početak roka, a to sam tražila? naime, malo sam se predomislila u međuvremenu..:) mislim da će mi svaki dodatni dan dobro doći!! po abecedi sam negdje na sredini.. koliko dana ranije prije početka roka objavljuju komisiju? i ljudi, kako učite građansko? mene izluđuje!! i koliko sati dnevno uspjevate izvući za štrebanje? ja sam već sad za vrapče, kaj će tek biti za mjesec dana joooj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta da vam kažem nego glavu gore i meni je već dosta a najgori mjesec tek slijedi. Danas nisam učila ni 3 sata, i sve mi pomalo ide na živce a pojma nemam, a bilo kako bilo moram zbog sebe i posla izaći u lipnju. učiti,učiti i opet učiti pa šta bude, bar sam se trudila i valjda će biti nagrađeno. sreeetno :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni se čini kao da nisam ništa zapamtio od onoga što sam prije učio, ali nadam se da će nakon još jednog ponavljanja stvari ipak sjesti.

Nada je da će se rok produljiti do srpnja.

Meni je poseban problem status na poslu, moji kolege ne znaju da učim za pravosudni (oni su mahom inženjeri, ja sam jedini pravnik, pa ni ne razumiju) zbog stanja bolovanja moram se za tjedan dana vratiti na posao, čega se unaprijed užasavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo malo pozitivne energije, ukoliko je moguće. Jučer sam slušala ispit, objavit ću pitanja za koji dan, i komisija je bila preekrasna- IVANIŠEVIĆ,KOMADINA,RAŠO,BULJAN,BREŽANSKI- svi redom raspoloženi, nisu gnjavili ni cjepidlačili. Držte se ljudi bit će ok. Ja izlazim u lipnju nadam se na kraju roka i komisiji,ha,ha kako sam skromna. Isto imam osjećaj da nemam pojma iako mi je kao sve poznato, ali svi koji su položili kažu da tako treba biti, pa vidjet ćemo.Držim fige svimaaa :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao i drugi i ja sam u panici jer sam prijavio ispit za lipanj. Molio bih nekoga da mi da savjet odakle učiti ustav i ustrojstvo pravosuđa. Znam za skripte na www.pravosudje.izhr.com, ali su malo zastarjele, a od njihove objave je bilo izmjena, većinom u ustrojstvu. Nemojte mislit da sam toliko lijen da mi se ne da korigirat je, ali toliko sam u panici da nemam vremena za to. Najljubaznije molim za savjet ili kakvu uputu...... Pozdrav svim supatnicima iz oblačnog Splita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RAZUMIJEM PANIKU,TAK MI JE I SAMOJ.OSOBNO SMATRAM DA SKRIPTE KOJE SI NAVEO NISU LOŠE,I NIJE BILO TOLIKO PUNO IZMJENA.JA SAM SI SKINUL SKRIPTE UZELA PREDVIĐENE ZAKONE I USPOREĐUJEM I NADOPISUJEM SKRIPTU RUČNO JER MISLIM DA IMA JOŠ STVARI KOJE BI TREBALO NAVESTI U NJIMA, PA TO I TEBI PREPORUČAM JER IPAK ĆEŠ NEŠT I ZAPAMTITI KAD BUDEŠ PISAO.MISLIM DA NEMA NEKIH IZMJENA TJ. NEKIH STARIJIH TJ. SKRIPTE SU DOBRE S TE STRANE OSIM ŠTO TI SE SAD NEDAVNO MIJENJAO ZAKON O SUDOVIMA,DRŽAVNOM ODVJETNIŠTVU I JAVNOMBILJEŽNIŠTVU.SVE NAVEDENO NALAZI SE U NN 16/07 I 20/07.TOLIKO OD MENE I SVAKAKO DRŽIM FIGE I DAJEM MORALNU PODRŠKU. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo samo da javim danas su u komisiji bili vičić,komadina,miljević,karlovčan-đurević i eraković i sve su 4 cure prošle-čestitamo im. svi su bili ok,vičić pomalo onako u svom stilu al cure su znale pa nije bio strašan,a ostali super. i ja sam čula da rok počinje 13.6., a ak je istina da nas je 150 vjerojatno će rok trajati do 15.07. ak se iračuna 6 ljudi dnevno,ha,ha,ha bit će zanimljivo.učite,ne gubite nadu i bit će ok.sreetno svima :roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa eto.. ovaj tjedan sam nekako dobro.. jako nervozna jer mislim da se ništa ne pamtim od proklete organizacije pravosuđa i svega.. Jako se pribojavam slijedećeg tjedna kada ću početi "ponavljati" kazneno i sve ostalo ispočetka. Inače, bojim se da griješim jer još uvijek nisam počela raditi po pitanjima, a li mislim da mi je u ovoj fazi kada još nisam sve ponovila to prerano. Niame, imam namjeru prvo sve ponoviti pa onda tjedan dana samo derati po pitanjima... Kaj VI mislite, jer je to dobar plan, ili da ponavljam po pitanjima.,,, Ja iskreno mislim da još ne znam dovolljno za pitanja i da bi samo izgubila dodatno tražeći odgovore na pitanja.,.. Joj sad me počela hvatati panika... Ja bi na more...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavila sam za kraj lipnja.. a nadam se početku srpnja, jer će sigurno trajati do 10.07 ako ne i do 15. ( barem se nadam).. Mislim da ćemo pozive početi dobivati tek nakon 01.06. ne prije.. mislim da je pravilo da stignu do 15 dana prije ispita.. tako da ako imam sreće da sam u srpnju, poziv mogu očekivati tek iza 5.

 

Joj ne znam, a kak ste vi svi?????? Kakva vam je zadnja udarna strategija štrebanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma tako i ja .. samo što sam ja pre pre teški paničar... pa čak i da danas saznam komisiju i datum polaganjaa ne bi pilila samo po tim pitanjima jer uvijek postoji mogućnost da se komisija promjeni.. A nažalost, u najboljem slučaju, komisiju će tek objaviti 10.. ali nema veze, zahvalna sam im ko Bogu što su uopće počeli ponovno stavljati komisiju...Pukla sam,, više se ne znam niti izražavati.. joj.. samo da ovo sve prođe, želim izaći iz stana.,.bijela sam ko sir, umorna, jadna, poluluda, vruće mi je ... PROKLETI PRAVOSUDNI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako kolegicu koja je "bijela" i ne izlazi iz stana imalo tješi, ja sam također bijela, dobro, par puta sam otišla u solarij, tek toliko da ne plašim ljude koje susrećem iz razloga što radim. dakle, nisi u najgorem položaju. ima nas koji radimo i učimo, grozno izgledamo, te ne nailazimo odveć na razumijevanje okoline. da stvar bude bolja, kad sam prijavljivala, napisala sam da želim početak roka, pa mi je sad jako veselo, a što je još gore, nisam sve prošla, pa ću paralelno učiti, raditi i ponavljati, a kako će to sve skupa završiti, sam Bog zna. :sad: :horor: :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo mene koja sam "bijela"... Nije da me tješi što nisam samo ja u komi, ali drago mi je da nisam sama.... Ne mogu si niti zamisliti kako je vama koji radite.. Ne znam što da Vam kažem... moramo se držati.. proći će i to... ovako ili onako.. Previše je toga... MA nije fer. na faksu u nas maltretirali, sad još i to.. Sutra idem u solarij... možda me to razveseli... ma neće ni to .. ništa me ne može razveseliti... jedva čekam da to sve završi..

 

Ljudi držite se... Legalis mi je postao najbolji prijatelj.. štoviše u ovim danima jedini prijatelj,. zato javljajte se. Zajedno smo jači.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koja su ovo bediranja. Bit će što bude. Učimo i neki će se rezultat već pokazati. Svi čemo proći, samo je pitanje kada.

Moram prekinuti bolovanje na kratko i vratiti se na posao, da ne bi išao na komisiju. Nisam baš sretan zbog toga, ali što je tu je.

Bit će dobro!

Ima li tko ideju kad bi se mogao saznati raspored? Ima li smisla zvati prije poziva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, i ja sam jedna od jadnica koja ide na ispit u lipnju. ne znam više što uopće reći....učim po cijele dane ili barem razmišljam o učenju, tlačim sve oko sebe. ne znam jel mi gore kad prijatelji pitaju i interesiraju se ili kad se the tema uopće ne spominje. nego, vezano uz pitanja i komisiju..ja čeprkam po tim pitanjima i skužila sam da neki ispitivači stvarno imaju svoja pitanja ( jesenković vodi), al nekako mi se čini da većina pita sve i svašta, plus samo njima znane cake. jel' da?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok ljudi, evo da se i ja javim nisam od kraja travnja kad sam navodila svoju strategiju koliko dana ću šta učit. Ono Gp dva tjedna KP I Kpp 10 dana, Ustav 3 dana, 2 dana Organ.pravosuđa, Uprava i radno 7 dana. E to sad ponavljam kp i kpp... Nadam se da ću stići. Počela sam 01.04. službeno a učim od 10.04... Maštam o idealnoj komisiji.. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

welcome to the club.. Moja strategija je bila 10 dana KZ i KPP, građansko tjedan dana, GPP isto, ustav 1, ustrojstvo 1, radno i uprava 2.. ha ha ha... :-D maštam i ja o komisiji.. rašo.... miljević i ta ekipa.. nikako Garačić, Novosel ili nedaj Bože VIčić.. Joj..,. kad će taj dan doći da sve ovo prođe.. još da naučim sve do tada:=

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jeste li vas dvoje ili dvije stvarno toliko učili i je li vam dovoljno? ja sam radila puno dulje i, očito, puno sporijim tempom, još sve nisam prošla i ne znam kako ću s ponavljanjem i kad ću to uopće početi. meni se to čini da je jako malo vremena, pa se onda divim svakome tko to može u tom vremenu proći i zapamtiti. dajte i meni neki savjet! e da, koliko ste detaljno radili i jeste li radili samo po pitanjima? ja sam si po skriptama samo obilježila pitanja i ispitivače, pa ću po tome kad saznam komisiju, a inače sam radila sve. zato i jesam sad u ovakvom kaosu. :-(

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako.. ma iskreno, ja sam radila tako kako sam napisala.... i danas sam krenula na ponavljanje kaznenog, i nije da baš nešto znam... nadam se da ću nakon što drugi put opet prođem sve znati.. Po pitanjima još uvijek i uopće nisam išla jer ne želim gubiti vrijeme tražeći odgovore. PItanja ću raditi nakon što sada drugi put prođem sve jer mislim da je tako bolje, i da ću tada sve znati :-( Ha, nadam se. U nadi je spas. Ne znam kaj da velim, nisam to tako detaljno radila, ali nadam se da je dobro. Vidjet ćemo.. red rad i disciplina.. I nada za početak srpnja i genijalna komisija :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija