Jump to content

koe


split

Preporučene objave

quote]

split je napisao:

Nemaju dragovoljci koe.1,85,ako nisu navedeni pripadnici gardijskih brigada.

 

Svi koji imaju status dragovoljca odnosno najmanje 100 dana provedenih u postrojbama u periodu od 1.01.1991---->15.01.1992 imaju koeficijent 1,85 zakonski potvrdjeno.

Postrojba nije bitna i nije morao biti iz gardijske postrojbe jer u tom vremenu sem 1gbr druge nije ni bilo tek su bile u osnivanju.[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs:

ZH je napisao:

quote]

split je napisao:

Nemaju dragovoljci koe.1,85,ako nisu navedeni pripadnici gardijskih brigada.

 

Svi koji imaju status dragovoljca odnosno najmanje 100 dana provedenih u postrojbama u periodu od 1.01.1991---->15.01.1992 imaju koeficijent 1,85 zakonski potvrdjeno.

Postrojba nije bitna i nije morao biti iz gardijske postrojbe jer u tom vremenu sem 1gbr druge nije ni bilo tek su bile u osnivanju.[Upravo tako.Nisu ni mogle postojati gardijske brigade a jedan od razloga je mali broj dragovoljaca iz tog perioda.Postojao je samo ZNG-e i jake snage MUP-a,od kojih su kasnije neki pripadnici prešli prvo u 1. grb.koja je većinom stvarana od pripadnika ATP lučko.Neka me netko ispravi ako se varam. :-D:-D:-D Splićo je u zabludi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZH je napisao:

quote]

split je napisao:

Nemaju dragovoljci koe.1,85,ako nisu navedeni pripadnici gardijskih brigada.

 

Svi koji imaju status dragovoljca odnosno najmanje 100 dana provedenih u postrojbama u periodu od 1.01.1991---->15.01.1992 imaju koeficijent 1,85 zakonski potvrdjeno.

Postrojba nije bitna i nije morao biti iz gardijske postrojbe jer u tom vremenu sem 1gbr druge nije ni bilo tek su bile u osnivanju.[

 

Nije točno da svi koji imaju status dragovoljca ostvaruju pravo na polazni faktor 1,85. Da bi ostvarili polazni faktor 1,85 uz navedeni status mora se imati i status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to sam zaboravio,ali da mora biti iz gardijske brigade to ne jer je do 15.01.1992 svaki pripadnik koji je proveo najmanje 100 dana sa statusom HRVI je sa polaznim faktorom 1,85

I još ovo 1 gbr je stvorena od pripadnika ATP Lučko i dragovoljaca koji su prešli iz HOS-a ,spec MUP i ZNG-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se sjećaš postrojavanja 91 na Kračevićevom stadionu tada su osnovane sve 4 brigade a što su si pojedine brigade naknadno pomaknuli datume to je druga priča , recimo predsjednik udruge hrvatski tigar nikad nije bio u 1.brigadi ali je predsjednik jer je 90 bio u specijalnoj koja se nalazila u Lučkom. Još nešto 1 brigada nije nastala od AT Lučko nego od druge postrojbe koja je bila isto tamo smještena, a ime tigar su im i dali pripadnici AT Lučko i to iz zezancije što su oni poslije prihvatili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram reći nešto o svojoj brigadi,mad me baš ne vežu lijepe uspomene(osim rijetkih trenutaka) naime,jednom kada sam replicirao nekom momku iz zagreba i rekao da sam iz 5gbr,isprdao me da ni ne zna koja je to brigada,niti odakle je ,a istina je da je ta brigada osnovana krajem 92 godine,većinom od bivših vukovaraca,i da je kasnije sudjelovala u operacijama ,prvo na maslenici,pa redom sve bliže i bliže južnom bojištu, na kojem je bila dvije godine,uz interne smjene, sve u zaleđu knina....teškom zaleđu...pa zato ja sada nemam u ratnom putu gotovo ništa....a 15 g sam u vojsci i dobio sam 4900 bodova za dionice,skoro 6g rata eto,morao sam malo otvoriti dušu.....pozdrav! :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav maystoru , taj momak koji te "isprdao " kako sam kažeš ili se šalio ili nezna ovo što si sad naveo o djelu ratnog puta 5 mgbr HV (Sokolovi), svi pripadnici te postrojbe moraju biti veoma ponosni što su bili dio te postrojbe.Osobno poznajem nekolicinu koji su bili u HVU Petar Zrinski i mogu reći samo riječi pohvale . Bili su uz bok najboljim postrojbama HV, nije tema topica , ali neka se zna . Ja sam bio u 4 gardijskoj i znam da su ti momci (iz gardijskih brigada i sp. policije) uz dužno poštovanje ostalim postrojbama iznijeli najveći teret u Dom.ratu.

Pozdrav

Bog :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija