Jump to content

Urbanistički plan


anonimno

Preporučene objave

Trebam savjet strucnjaka...

 

Dali u dolje opisanom slucaju imam osnove graditi ili ne?

 

Imam parcelu od 751m2 na kojoj je na jednoj strani već uredno izgrađena kuca. Sve je jedna katastarska čestica. Planirali smo na drugom kraju napraviti jos jednu kucu (manju). Problem je što novi urbanistički plan Samobora (donesen prije 3 mjeseca) propisuje najmanju parcelu za građenje od 400m2!

 

Što sada? Meni ovdje ocito treba 2 x 400m2?

 

Prije je ta kat. čectica bila podjeljena na dvije podjednake veličine, ali je 1995-e objedinjena u jednu i prenesena u privatno vlasništvo. Građevinska dozvola postojeće kuće glasi na jednu od tih dviju čestica (površine 306m2). Broj čestice na koju je izdana građevinska dozvola je isti onaj broj na koji glasi i danas objedinjena čestica.

 

Dali imam osnove tražiti reparcelizaciju te objedinjene čestice na dva dijela na osnovu toga što je postojeća građevinska dozvola izdana onda na 306 m2 pa druga kat. čestica može zadovoljiti 400 m2?

 

Ili u slučaju reparcelizacije obje građevine moraju zadovoljiti minimalnu površinu čestice od 400 m2 kako glasi najnoviji urbanistički plan?

 

Potrebne udaljenosti od susjeda/ceste bile bi zadovoljene za oba objekta.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija