Jump to content

Tuperware


Staky

Preporučene objave

Molim pomoć!

Prije 8 godina me jedna žena učlanila u Tuperware.

Ona je bila voditeljica grupe i u tu grupu me učlanila. Kako znate - prilikom učlanjenja se dobiva torba sa par proizvoda.

Tuperware cijeni tu torbu nekih 900 kn koliko znam.

Sada pošto ja to nisam mogla prodati, ništa , niti sam odradila i jednu prezentaciju - mene je voditeljica zvala da joj predam torbu i ona če ju razdužiti.

Tu dolazi problem!

Ona torbu vratila nije, vjerojatno je prodala stvari. Ja to nisam ni znala dok nakon par godina (vjerojatno više od 3) Tuperware meni nije poslao tužbu da ja njima nadomirim nekih 1.300 kn za torbu .

Ja zovem tu ženu a ona se odselila nitko ne zna gdje. Bio je sud ja sam objasnila ali ispalo je da ja sama moram nači tu ženu da je ona meni svjedok.

Ona meni svjedok? Zvala sam Tuperware da bi se ispostavilo da je ta ista žena koja mi je uzela torbu , uzela torbu i od jedno tridesetak žena i nasamarila ih.

Pošto sam nezaposlena, nemam za odvjetnika, nemam ni da to platim a i mislim si - zašto da platim kad je ona bila voditeljica grupe , kad nisam luk jela nit luk mirisala?Sad napominjem svemu od početka je prošlo 8 godina, a zadnji sud , saslušanje je bilo prije neke 2 godine....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Sad sam se stvarno danas dosta naplakala.

zaista što mi se dogodilo a nemam pomoći.

naime danas su mi na vrata došli : tri policajca, veterinarski inspektor , inspektorica te jedan gospodin iz vjerojatno higijenskog servisa i neki čovijek sa suda.

došli su mi na vrata ovaj čovijek sa suda mi je rekao da me nitko ranije nije našao kući i da je došao zbog Ribnice ili Tuperware posuda, zbog mog duga.

A veterinarski inspektor je došao jer je Ribnica - Tuperware tražila da mi se oduzmu psi jer oni ne mogu doči u kuću da mi popišu imovinu.

Ljudi što da radim, ja ne radim i ne mogu platiti tih sada 1200 kn koliko oni traže za tu torbu posuda, ovu ženu kojoj sam vratila torbu nema traga ni glasa, nisam uzela tu njenu potvrdu koju mi je ona prije tko zna koliko godina od kad to traje i potpisala da je uzela torbu..

Šta da radim? Još me suprug pita na tel. pošto nije bio kući da li su imali nalog ja velim da mi ništa nije dao pokazao mi je papir u fasciklu nisam ga ni vidjela...

Isuse ubiti ču se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žao mi je ali mislim da ćeš morati platiti jer si ti zadužila tu robu a ne žena-kradljivica, tako da je tu sa pravne strane stvar poprilično jasna, oni imaju dokaz da si zadužila torbu, ti nemas da si predala i to je to.

 

ostaje ti samo sada da, pošto je kako sam shvatio ovršni postupak pokrenut, da se dogovoriš da plaćaš na rate, vidi hoće li ti sud to dozvoliti, neki puštaju, ili da nađeš te prevarene žene da ti oni budu svjedoci.

 

što se tiče kradljivice, tebi ostaje da je tužiš i tražiš da ti plati datu sumu, ali opet kako ćeš dokazati...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je došlo do toga da vam zvone na vrata da vam popišu pokretnine onda nemati više nikakve prigovore koje možete istaći, rješenje o ovrsi je pravomoćno i provodi se, i tu je kraj. Nema više svjedoka, ni dokazivanja da vi niste dužni...

 

pridružujem se prijedlogu da pokušate dug riješiti na rate, s tim da to dogovorite s tužiteljem, i njima je u interesu da se naplate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo moram vam reči da vam velika hvala svima. zaista ima dobrih ljudi.

Evo što sam danas riješila. Putem jednog foruma sam zamolila dobre ljude da mi pomognu pronači tu ženu koja je preuzela torbu.

I našla sam je. Adresu i telefon čak je rekla da če sutra doči kod mene i ponovo napisati tu potvrdu da sam joj torbu vratila.

Sada da li če to i učiniti, to čemo još i vidjeti.

Nego , da li če ta potvrda biti nekako pravovaljana biti če i njezin jmbg adresa svi podaci te potpis.. svjedok če biti moj suprug a koga da uzmem drugoga?

Probati ču još sa time ako bude suda jer su mi dali samo potvrdu da dođem na sud u tu i tu sobu i kad radi dogovora o plaćanju...jadna sam strašno. Da sam bar imala koristi od te torbe , da sam prodala pa bih i rekla a ovako..ne radim..

 

Još jednom hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima, velika.

Evo nakon prospavane noći i dosta suza jer sam jadna imam nove informacije.

Dakle pronašla sam ženu voditeljicu Tuperwarea pomogli su mi dobri ljudi.

I zamislite žena mi je uplatila danas bila sam sa njom u banci 1.200kn i to smo odmah faksirale.

ja imam kopiju uplatnice i ona glasi na moje ime kao da sam ja platila.

Sada ja sam zvala taj odvjetnički ured da kažem da sam uplatila taj iznos ali - kažu da nije to cijeli iznos da če oni meni još toga obračunati izlazak sudskog ovršitelja, pa plačanje policije i veterinarske inspekcije i da če mi poslati uplatnicu da još i to platim.

ne znam šta da kažem ni na tužbi ne piše kompletan iznos piše 600kn ulazna torba i 188kn troškovi.

 

to se vodi na sudu u biti vidim po žigu od 2002 g. samo mi ništa nije stizalo ranije šta sad da radim, jedva sam došla do te žene da mi uplatila i taj iznos kako ču dalje bojim se, točno sam na rubu.

Znači odvjetnički ured u biti sad može meni nabajati tko zna šta i tko zna koliki iznos i opet če biti ovrhe...

pomozite savjetom šta da radim..

imam broj sobe i kata na opčinskom sudu gdje mi piše da dođem uplatiti i to od 8-9 ujutro da li da odem sa tom uplatnicom što sam platila sutra tamo i pokažem mu tom sudskom ovršitelju koji je bio u kući?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htjela sam još pitati ako sam platila duplo više nego iznos za koji su me teretili, koliko bi ta odvjetnička firma još mogla iz mene izvlačiti pošto su jučer telefonski rekli nakon što sam ih obavijestila da sam uplatila, da moram još čudo toga platiti što su izlazili i policija i veterinari koje su oni zvali , te su napomenuli da su me x puta tražili a ja imam svega 1 ili dvije obavijesti :-?

Zar sam ja kriva što se to vodi u biti od 2002 g a svega je bilo 1 ročište i 1 presuda za sve ove godine :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo me ponovo, probajte me ljudi shvatiti nemam za odvjetnika, dajte mi neki savijet molim vas.

Nakon ove vet. inspekcije i nakon toga što sam našla ženu koja je torbu uzela platila je ona na moje ime duplo veči iznos te nesretne tuperware torbe. Cijena torbe je tako piše u papirima 600kn, mi smo uplatili 1.200. Međutim prije tjedan dana došlo mi je rješenje da če biti javna dražba u 6.mj sada.

Iduči dan idem u sud pokazati uplatnicu ali mi kažu : da li je odvjetnik od tuperwarea povukao dražbu? Ja normalno to ne znam a vjerojatno i nije kad mi je nakon uplate došao papir o dražbi . Kaže mi čovjek na sudu da idem kod njihovog odvjetnika. Odmah sam išla ali - on mi je obračunao 4.000.00kn da moram platiti i to sad do 7.mj da se na toliko odgađa javna dražba.

 

Isuse...pa zar ja tu torbu njihovu moram toliko platiti?

 

On je obračunao tu kamate za sve ove godine, izlaske i šta ja znam sve što ne? Šta da radim mogu li išta napraviti, da li je to sve skupa po zakonu? MOgu li se ikako iz ovoga izvuči?

Ta direktorica tuperwarea išla sam kod nje ona želi da ja to platim, premda zna da je ova uzela torbu i prodala ali je našla mene jer je ta žena dužna njoj još novaca, a direktorica tuperwarea je digla dosta kredita i lijepo želi da mi svi skupa njoj to plačamo.

 

Pomozite moolim vas pomozite mi...očajna sam, nemam za odvjetnika jer mi je teška situacija doma...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija