Jump to content

Šašavi ljudi i ja


anonimno

Preporučene objave

 

Prije cca dvadeset godina, moj je otac nekim ljudima prodao komad zemlje. Prošle je godine umro. Sređujući papire, otkrio sam da su se ljudi upisali u katastar, ali ne i u zemljišnik, u kome kao vlasnik još uvijek figurira moj otac. Kako bih olakšao kasnije procedure (kupoprodajni ugovor nisam našao), po savjetu bilježnika koji je vodio ostavinsku raspravu, preveo sam zemljište na sebe (u zemljišniku, stanje u katastru ostalo je nepromijenjeno). Sad me kontaktiraju ljudi koji su zemljište kupili, kako bismo se dogovorili oko prijenosa vlasništva. Ja prihvaćam da je zemljište moj otac prodao, i ne želim ljudima raditi neugodnosti, ali ne želim niti plaćati poreze i takse zbog propusta i gluposti drugih. Zanima me:

 

1. Kakvom procedurom najjednostavnije srediti stanje - ima li neki detalj na kojeg trebam obratiti pažnju?

 

2. Što ako ugovori nisu valjani (npr. potpisi nisu ovjereni ili sl), pa ih treba ponovo potpisivati - hoće li mi država (porezna uprava) nešto naplatiti, ili me staviti u nepovoljan položaj ukoliko za koju godinu uistinu prodam/kupim neku nekretninu?

 

3. Bih li trebao (je li uobičajeno) tražiti kakvo obeštećenje za ovu uslugu, i koliko?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija