Jump to content

Neovlasteno snimanje?


anonimno

Preporučene objave

Na cesti sam mobitelom snimio policajca koji je zaustavljao aute na prometnom (voznom) traku u trenutku zapisivanja jednog vozila. Vidio me je (i za vrijeme slikanja) i dosao za mnom trazio da izbrisem sliku (to sam i napravio) ali je i uzeo podatke i prijetio prijavom za neovlasteno snimanje.

Zanima me moze li mi netko reci je li ima on osnove za prijavu il me je samo plasio ili ako je bude sta da pisem u prigovoru i sl. (da nisam uopce snimao, da se nisu vidjeli ljudi vec samo auti bez registracije na slici,zasto nije oduzeo mob., da nisam nigdje objavio sliku ili kaj vec...?)

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi postojalo kazneno djelo neovlaštenog snimanja i prisluškivanja iz čl.131.KZ-a, takvo snimanje mobitelom treba biti kriomice i neovlašteno.

Dakle trebao bi dokazati da ste snimali kriomice, što se za konkretan slučaj (na otvorenoj cesti gdje vas je čak i on sam uočio) gotovo nemoguće dokazati. Sve da vas je i mislio prijaviti, trebao vam je oduzeti mobitel jer bi drugačije teško dokazao snimanje. Dakle sve vam je to on složio priču da vas malo prestraši i da se pokaže snažan.

 

S tim kaznenim djelom se ljudi bahate i često prijete da će prijaviti,a zapravo ga nije lako dokazati.

 

Mirno spavajte :sleep:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija