Jump to content

Pritvorenici


anonimno

Preporučene objave

PRIJECI CU ODMA NA STVAR.MOJ ZARUCNIK JE PRIJE 2mj ZAVRSIO U PRITVORU ZBOK POKUSAJA PLJACKE;clanak 218/2.MENI JE CIJENJENI SUDAC ODOBRIO SAMO JEDNU POSJETU-ne jednom mjesecno,nego jednom TOCKA,STO JE MENE IZNIMNO UZRUJALO I RASTUZILO.ODMA ZA POCETAK CU VAM REC DA JA NISAM S NJIM U DIJELU,NIT IMAM IKAKVE VEZE S TIM,DAPACE,NEMAM NI KAZNU ZA PARKING.OSTALIM PRITVORENICIMA KOJI SU S NJIM U DIJELU NE SAMO DA SMIJE IC NAJUZA RODBINA,VEC I PRIJATELJI.STO MENI NEMA NIKAKVE LOGIKE,JER JE MOJ DECKO STAVIO NA POPIS SAMO RODITELJE,BRATA I MENE.NEDAVNO JE NJEGOV ODVJETNIK PONUDIO KAUCIJU OD 5000EURA KOJA JE ODBIJENA.BIT CU TOLIKO OTVORENA I REC DA JE ZALOSNO STO NASA ZEMLJA IMA NAJVISE SUDACA,A NAJMANJE RIJESENIH SLUCAJEVA.STOGA ME ZANIMAJU PAR STVARI; 1)STO TRABAM NAPRAVITI DA MI SUDAC ODOBRI JOS POSJETA,DALI JE MOZDA DOSLO DO NEKE ZABUNE,JER ON MOZE JOS MJESECIMA BIT U PRITVORU,STO TO ZNACI DA GA VISE NESMIJEM VIDJET. 2.KOLIKO PUTA ODVJETNIK SMIJE PONUDITI KAUCIJU UNAPRIJED HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Sudac sam odlučuje da li će vam dopustiti posjete jer ne ulazite u krug bliskih osoba ( u pravilu sudac ne djeli tek tako posjete osobama koji nisu bliski rod). Da ste se požurili udati prije razbojništva ulazili bi u krug bliskih osoba (nemojte mi zamjerit na ovoj opaski).

 

2. Smije odvjetnik neograničeno puta ponuditi kauciju, ali će dobiti isti odgovor - već je odlučeno ili nema uvjeta za jamstvo. Možda je 5000 Eura malo. Da je (mogli ste čak i vi) ponudio kuću ili stan u zalog (hipoteku), sve biu djelovalo na sudu uvjerljivije.

Napominjem da se jamstvom mijenja pritvor samo kada postoji opasnost da će okrivljeni "nestati", odnosno skrivati se ili pobjeći. Drugim riječima trebate vidjeti iz kojeg razloga je pritvor određen pa se tek tada može vidjeti da li je uopće realno tražiti puštanje iz pritvora uz jamstvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pritvor se nije odredio samo zbog pokušaja pljačke. On se određuje zbog mogućnosti bijerga, uništavanja doaza, opasnosti da djelo ne ponovi, opasnosti da djelo ne dovrši, opasnosti da ne uništi, sakrije, ošteti, dokaze, zbog osobito teških okolnosti počinjenja djela i slično.

Treba, pored pokušaja razbojništva, naći i razlog u rješenju o određivanju pritvora, zbog koje je pritvor određen. Sam pokušaj ne znači još uvijek obvezu određivanja pritvora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno,ipak on je bio godinu i pol pod tjeralicom,tako da nije ni cudno sto su mu odbili novcanu kauciju.A sad me zanima cisto vase misljenje,dali vi mislite da bi stan kao kaucija mogo ''proc'' i posto je njih u tom djelu bilo vise i svi su u pritvoru,sudi im isti sudac,zasto onda sam ja imala pravo samo na jednu posjetu,a ostalim, ne samo da ide najuza familija,djevojke vec i prijatelji i to cak 4puta mjesecno,a i ostali su takoder bili pod tjeralicom,meni to zvuci ko da iz nekih osobnih razloga je meni zabranjeno.sto ja tu mogu napraviti,dali da napisem molbu sucu ili...sto bi vi napravili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija