Jump to content

Izvanbracna zajednica: stan umrlog partnera, koji je dobio od oca


anonimno

Preporučene objave

moje mišljenje je da imate pravo na 1/2 stana zajedno s ocem kao nasljednici.

morate u ostavinskom postupku istaknuti da ste živjeli u izvanbračnoj zajednici, što će siguno pokušati poreći otac i tada ćete biti upućen da pokrenete postupak radi utvrđenja da je ta zajednica postojala, ako to dokažete imate pravo na pola inače nemate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam stalno prebivaliste na ovaj stan a partner mi je bio prijavljen na stalni boravak. Imam sve njegove stvari (uspomene, robu itd.) u stanu. To je jedino sa cim mogu dokazati da smo zivjeli skupa. Mogu i nasi prijatelji biti svjedoci.

Pitam se sta je onda vrijedilo da je stan na mog partnera ako otac i dalje ima sva prava. Moj partner je bio siguran da ce stan ostati meni i nije napisao oporuku.

je napisao:

Zivjela sam nekoliko godina u izvanbracnoj zajednici. Partner mi je prije 2 mj. umro. Nismo imali djece. Partner je prije nekoliko godina dobio stan od oca na poklon. Znaci stan je prije bio na njegovog oca, on ga dao mom partneru. Pokojni partner mi je uknjizen na stan.

Buduci da mi je partner imao samo 31 god. kada je umro, otac mu je jos ziv i trazi da mu "vratim" stan.

Nisam sigurna imam li tu ikakva prava. Kaze da to ima veze sa darom koji on sada moze traziti nazad.

Molim odgovor i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija