Jump to content

ovrha na pricuvu?


anonimno

Preporučene objave

Dobio sam obavijest o pokretanju ovrhe oko (ne)placanja duga pricuve, na savjet pravnika pisem prigovor na rjesenje o ovrsi na osnovi zastare (period 2001-2005), kao i prigovor na javnobilježnicki trosak ... uz prigovor prilazem kopije uplatnica pricuve za proteklu godinu dana, uplatnicu za dio javnobiljeznickog troska ... potom dobijam podnesak tuzitelja i poziv na sud (citat) :

 

" U pogledu preostalog duga pricuve, uvazavajuci prigovor zastare istaknut po ovrseniku, ovrhovoditelj je povukao prijedlog za ovrhu. Glede dostavljene uplatnice kojom ovrsenik dokazuje uplatu od (kn), na kojoj je isti naveo da se radi o uplati duga pricuve bez preciziranja vremenskog razdoblja na koje se uplata odnosi, pozivom na čl.171.st.2 ZOO ima se primijeniti uracunavanje uplacenog na nacin da se zatvara (podmiruje) ranije dospjelo neplaceno potrazivanje od 2001/2002.god."

 

... zivo me zanima na koji nacin sam sada uspio podmiriti dug koji je u zastari, moja greska je sto nisam na uplatnici stavio za koje razdoblje je uplata izvrsena, nego samo dug pricuve ... ocito da ce sud reci svoje, ali imam li uopce jos kakve zakonske osnove za zalbu?

 

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iako je dug zastario znači nije više utuživ, prirodna obveza (obligationes naturales) na plaćanje duga i dalje postoji, kako niste naveli na koji dio duga se plaćanje odnosi vjerovnik prirodno zaključuje da ste podmirili najstarije dugovanje sukladno navedenom članku. :-D , nemogu reći da mi je krivo što vam se to desilo, nemože se uvijek proći džabe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

masa ljudi ima taj problem ali nije rješenje ne plaćanje, već je potrebno aktivno sudjelovati u upravljanju zgrade pismeno napadati i upozoravati, znači otfikariti kontakt osobu, raskinuti ugovor i nači drugog upravitelja zgrade.Tražiti uvid u obračun potrošenog i ako ne ide drugačije stavljati novac na sudski polog , a plaćati jednu kunu mjesečno. Ljudi zbog indiferentnosti tako čekaju i čekaju i onda im uslijedi ovrha, a onda je kasno za aktivnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... i opet hmmm, a tko je spomenuo neplacanje? ... moji su roditelji 20 i nesto godina placali tadasnju pricuvu, niti jedan zahvat na zgradi nije napravljen veci od nekih 100 DM, na sastanku stanara odmah nakon rata receno nam je da "nismo bili stigli na red za odrzavanje" ... jer su tada ti novci isli kao u zajednicku kasu ... potom dobijamo novog ovlastenog predstavnika za odrzavanje zgrade, kao on je super, izaberu ga (nisam bio za) ... nakon 2 godine totalnog promasaja tog izbora, banka u kojoj su bili novci od pricuve odlazi u stecaj, lova otisla bez traga - nikada je nismo dobili natrag ... treca sreca kazete? ... kako da ne ... ovaj odrzavatelj od 2000 god. nije promijenio zarulju na stubistu .. eh, sto cemo ... nije neplacanje rjesenje ... ja ne mogu utjecati na izbor novog predstavnika zgrade, 50% je dovoljno za tu avanturu, a u zgradi sve stari ljudi ... sada ce kao raskinuti ugovor sa ovim trecim odrzavateljem, dolazi cetvrti ... boze pomozi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stna je naslijeđen.smrtovnica obiješana isped zgrade predstavnik stanra je prisustvovao pogrebu.

riješenje o naslieđivanju je odnešeno u stambeni,tamo ga zagube.nasljednik ne plaća pričuvu jer račun nije adresiran na njega.Čeka da se to promijeni i ne plaća pričuvu.u parničnom postupku stambeni fond tvrdi da nije nikada dobio to riješenje.dokumentacija koje predaje sudu pna je manjkavosti npr uz ime tuđi JMBG.stan je prodan,nasljednik živi na novoj adresi.u navedenom tužbenom zahitjev za plaćanje stoji pogrešno stara adresa.

Mora li se račun platiti iako je neispravan?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

račun nije adrsiran na vas ali jest na vašega oca i na stan u kojemu ste živjeli, pa vi ne postupate u dobroj vjeri i nastojite se izvući od obveze, adresa i gdje vi živite nije bitno kao ni pogrešan jmbg može se zatražiti ispravak ili dopuna ovršnog prijedloga.Ako je račun neispravan tada ste vi koji ste ga primili bili dužni upozoriti onoga koji vam je račun ispostavio na neispravnosti.Potvrdu da ste im dostavili rješenje nemate?Predstavnik stanara nema ništa s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija