Jump to content

drugi put komisija za HRVI


almir

Preporučene objave

IMAM PITANJE ...28.02 2007 SAM BIO U OSIJEKU NA PRVOSTUPANJSKOJ KOMISIJI PO DRUGI PUT . ONI SU MI POTVRDILI PTSP 20%teži OBLIK I OD TADA JOŠ NISAM DOBIO IZ ZAGREBA SA DRUGOSTUPANJSKE KOMISIJE NJIHOVO MIŠLJENJE NI POTVRDU INVALIDNOSTI, ZANIMA ME KOLIKO DUGO SE ĆEKA RIJEŠENJE OD DRUGOSTUPANJSKE KOMISIJE. KAD SE PROĐE KOD PRVOSTUPANJSKE. RIJEŠENJE O INVALIDNOSTI MI JE ISTEKLO 28.11.2006 ...I IMAM JOŠ JEDNO PITANJE ako u međuvremenu dobijem raskid DVS-a sa pravom na invalidsku mirovinu dali će se uzeti u obzir invalidnost 20%HRVI. s obzirom da još nisam dobio produženje od drugostupanjske komisije iz Zagreba... zna li netko koga bi mogao kontaktirati telefonom da vidim gdje je zapelo....pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je nadležni službenik Vaš predmet uputio na DLP u roku od 15 dana od dana kada je zadužio predmet, rok za donošenje rješenja u postupku revizije je 3 mjeseca računajući od dana kada službenik zaprimi nalaz i mišljenje DLP-a.

Da bi provjerili gdje je vaš predmet (na DLP-u, na radu kod službenika, na parafu, na potpisu ili na otpremi), nazovite 01/3657804 ili 01/3657805.

Što se tiče mirovinskog postupka (dakako, ukoliko do njega dođe u međuvremenu) priložit ćete dosadašnja rješenja o statusu HRVI-a (uključujući i posljednje rješenje koje ste dobili - ako sam dobro razumio, riječ je o prvostupanjskom rješenju) i potvrdu prvostupanjskog tijela da Vam se predmet još nalazi na reviziji u Ministarstvu.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se malo ubaciti. Zakonski je tako, ali praksa je sasvim drugačija, a navesti ću svoj primjer. Na I stupanjskoj komisiji bio sam 21.09.2006. god. u Zagrebu i zaprimio Rješenje, koje je od Zagreba prema mojoj adresi (po datiranju rješenja) putovalo oko 40-tak dana. II stupanjsko rješenje još nisam dobio, jer je još uvijek na obradi, tako da o rokovima baš nisam pre više siguran da traje tri mjeseca.

Prvi telefonski broj baš i ne koristite puno, jer će vam se javljati telefonska sekretarica, a to će vam stvarati samo dodatne troškove, a rijetko kada će vam se netko javiti, ja sam više sreće imao sa drugim brojem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morskywuk je napisao: ...

Da bi provjerili gdje je vaš predmet (na DLP-u, na radu kod službenika, na parafu, na potpisu ili na otpremi), nazovite 01/3657804 ili 01/3657805. ...

 

Zamolba, može li mi tko dešifrirati odgovor s navedenog telefona: od 31.05.2007 je kod nas u postupku. Radi se o kolegi koji je dana 15.02.2007 uložilo žalbu na rješenje prvog stupnja kojim mu je nastavno priznata invalidnost privremeno do 2008 a on je žalbom tražio trajno (žalbu je predao prvostupanjskom organu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

... Zakonski je tako, ali praksa je sasvim drugačija, a navesti ću svoj primjer. Na I stupanjskoj komisiji bio sam 21.09.2006. god. u Zagrebu i zaprimio Rješenje, koje je od Zagreba prema mojoj adresi (po datiranju rješenja) putovalo oko 40-tak dana. II stupanjsko rješenje još nisam dobio, jer je još uvijek na obradi, tako da o rokovima baš nisam pre više siguran da traje tri mjeseca ...

Ukoliko je potreban nalaz DLP-a, rok za reviziju je uvijek 3 mjeseca, koji rok se računa od dana kada službenik zaprimi nalaz i mišljenje DLP-a, ali pod uvjetom koji sam naveo u prethodnom postu, tj. da je službenik koji je zadužio predmet isti uputio na DLP u roku od 15 dana od dana zaduženja. Ukoliko to ne učini u navedenom roku od 15 dana, rok se računa od dana kada je drugostupanjsko tijelo zaprimilo predmet od prvostupanjskog tijela, neovisno o vremenu potrebnom za donošenje nalaza i mišljenja DLP-a i na njemu utemeljenom rješenju.

Navedeni rok od 3 mjeseca, pod navedenim uvjetom, uglavnom se poštuje, jer bi se u suprotnom smatralo da je istekom 3 mjeseca data suglasnost na prvostupanjsko rješenje (što, s druge strane, povlači negativne posljedice po službenika koji je zadužio predmet).

Međutim, zbog ogromne količine predmeta fizički nije moguće zadužiti službenike (ima ih 15-20 sa vježbenicima, a vrše reviziju za cijelu RH) sa svim predmetima pristiglim toga dana i ispoštovati rok od 15 dana u kojem trebaju (kvalitetno) pregledati predmet i uputiti ga na DLP. Zato se predmeti "kisele" neko vrijeme i ne daju se u rad dok ne dođu na red, po principu "prvi unutra, prvi vani". To je taj "prazni hod" koji je jednostavno nužan jer bi u protivnom, zbog zamora i nemogućnosti kontrole, dolazilo do velikih grešaka u postupku. Rješenje bi bilo da MOBMS zaposli cca 50-tak novih pravnika, a što je, složit ćete se, teško izvedivo.

Ovo ne navodim da bi opravdao službenike, već je to praksa u većini tijela koja su prebukirana poslom, a ograničena brojem ljudi koje imaju ili smiju zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Zamolba, može li mi tko dešifrirati odgovor s navedenog telefona: od 31.05.2007 je kod nas u postupku. (...)

Ako vam je tako rekla to znači da od toga dana počinje teći rok od 15 dana u kojem je predmet trebalo poslati na DLP, naravno pod uvjetom da su sve druge pretpostavke ispunjene.

Druga opcija bi bila da se predmet toga dana vratio sa DLP-a sa nalazom i mišljenjem, ali bi onda navedena gospođa trebala reći da je "predmet došao sa DLP-a i da se sada dalje obrađuje" (u smislu pisanja rješenja).

Skloniji sam prvoj opciji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morskywuk je napisao:

Ako vam je tako rekla to znači da od toga dana počinje teći rok od 15 dana u kojem je predmet trebalo poslati na DLP, naravno pod uvjetom da su sve druge pretpostavke ispunjene.

Druga opcija bi bila da se predmet toga dana vratio sa DLP-a sa nalazom i mišljenjem, ali bi onda navedena gospođa trebala reći da je "predmet došao sa DLP-a i da se sada dalje obrađuje" (u smislu pisanja rješenja).

Skloniji sam prvoj opciji.

 

Nažalost i ja mislim da je to bliže realnosti, ali se postavlja pitanje gdje se predmet "kiselio" tri mjeseca prije nego što ga je netko vidio u smislu zaduženja određenom referentu.

Žalosno (ima još prigodnih izraza, ali bolje ne navoditi ih ...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strpljen - spašen..... Zakonski rokovi i naše želje s jedne a realne mogućnosti s druge strane... Dobro je morskywuk rekao, ima toliko posla da se jednostavno ne stigne. Ali, beu obzira kada ti rješenje dođe, nećeš biti uskraćen, jer sva rješenja vrijede od datuma povjerenstava. Ja sam u Osijeku prošle godine bio na PLP u prvom mjesecu a rješenje DLP dobio u sedmom... Ako je rješenje privremeno, samo ti produže rokove do kada rješenje vrijedi i sve ok. Sada sam opet bio na PLP u prvom mjesecu i još čekam rješenje DLP. I s obzirom da imaju posla više nego prošle godine ne nadam se prije godišnjeg, dakle tek negdje u osmom ili devetom.... I ne treba ih previše forsirati jer ljudi rade svoj posao samo što ne stignu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve stoji što ste rekli. Ali postoji jedan dio koji ne mogu zaobići, jer se dešava da jedno vrijeme nemate pravovaljano rješenje HRVI-a. Imate HRVI odnosno nemate HRVI. Drugostupanjsko vam isteklo, po kojem ostavraujete prava, pa čekate ponovi izlazak na I stupanjsku komisiju, a u međuvremenu ste suho prazni prostor. No neću više o tome, jer svi znamo u ćemu je problem. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija