Jump to content

fantomski policajac


brkaart

Preporučene objave

podnio sam prigovor na prekršajni nalog, te sam bio na pripremnom ročištu , sada idem na glavnu raspravu gdje bi se navodno trebao pojaviti i policajac koji je napisao nalog, te još jedan fantomski ( navodno policajac u civilu ), koji je "možda bio tamo " ali se ne spominje u originalnom nalogu.Zanima me što ako se nitko ne pojavi na ročištu a kako se ja mogu uvjeriti da li je na licu mjesta gdje sam navodno napravio prekršaj bio policajac u civilu ako se on nigdje u dosadašnjim nalozima nespominje, te kako se mogu žaliti na odluku prekršajnog suda ukoliko odluče na moju štetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se policajac ne odazove pozivu suda, te ne da svoj iskaz u pogledu vašeg prekršaja, može se donijeti rješenje o obustavi zbog nedostatka dokaza, tj. bez iskaza policajaca koji bi bio neposredni očevidac prekršaja, teško da bi se samo rješenje održalo (iskaz policajaca bi podržao sam zahtejv protiv vas, ako on ne potvrdi ono što je napisao, onda.....). u svakom slučaju, ukoliko dobijete rješenje nepovoljno za vas, onda imate pravo žalbe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Protiv Vas može podnijeti prijavu putem policije i osoba NN.

Jeste li to znali??

Npr. Vaš prekršaj prijavola osoba NN , a putem I.policijske postaje.

 

Za takav slučaj u obranu osobe NN dolazi na suočenje policajac?!

 

TEMELJNO PITANJE POLICAJCU NA ROČIŠTU JEST: GDJE STE VI BILI PRILIKOM PREKRŠAJA??

 

Tu se otvara polje "za šaranje" ,a čak obzirom na protelko vrijeme, policajac se ne mora sjećati predmetne zgode!!

 

Obavezno prekontrolirati broj značke iz prijave sa onom od policajca na suočenju, jer neki put znaju doći i kolege!!

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ljudi moji, šta je bit svega, jesi li pogriješio?

Jesi!

Pa onda plati, i treba da platiš jer drugi puta ćeš možda zgaziti mene, ili će netko takav zgaziti tebe.

E onda je kriv:

- policajac- koji nije tamo kažnjavao takve,

- hrvatske ceste - koje nisu napravile baš tu, i baš tada autocestu,

- prekršajni sudac - koji ti nije uzeo vozačku dozvolu,

- novinari - koji pišu o tome,

- sunce- koje ti je blještalo,

-planet zemlja- čije su se ploče sudarile i tu napravile brdo.

 

Nemam namjeru pomagatiosobama koje su krive, a to ne prihvaćaju, već traže način zaobilaženja odgovornosti.

Da barem imamo akuzatorski sustav:

LAŽEŠ = KRIV SI !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, ali kaj ako se na suočenju pojavi policajac koji me nije zaustavio nego 20 g mlađi i dobrih 50 kg lakši kolega, kaj onda, na sudu ne priznaju ni mene ni ženu, nego pol. tvrdi da je bil on, a zapisnik nisam dobil ni potpisal, a proglašen sam krivim, istina presuda je bila odbačena na višem sudu ali kaj je s onim Lažeš=kriv?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi u kojem je svojtvu pozvan "20 g.mlađi i 50 kg. lakši kolega". Pretpostavljam da je taj pozvan u svojstvu svjedoka, ili pak kao predstavnik podnositelja Zahtjeva za pokretanjem prekršajnog postupka.

Onaj dio Lažeš=kriv si!, otprilike u akuzatorskom sustavu znači ako te uhvate da lažeš (kao optuženi, kao počinitelj, kao stručna osoba, kao vještak) ništa ti više ne vjeruju !!!! Jednom ako lažeš, sve što si rekao i što ćeš reći je laž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija