Jump to content

Povlačenje tužbe- HITNO!!!


anonimno

Preporučene objave

Prije 2 god. moj odvjetnik je podnio prijedlog za ovrhu na temelju odluke jedne udruge.

Doneseno je rješenje o ovrsi i ovršenik je podnio prigovor te je stvar upućena u parnicu. Do danas nije zakazano ročište.

Zanima me da li se prijedlog za ovrhu u ovom slučaju tretira kao da je podnesena tužba?

Naknadno sam doznao da je bilo nekih propusta i da treba pokušati opet preko prije spomenute udruge i da ne treba ići na sud.

Dakle, trebam opozvati punomoć odvjetniku i povući tužbu sa suda?

Da li mogu u slučaju da stvar ne realizira u toj udruzi opet podići prijedlog za ovrhu i ići u parnicu sa istom stvari?

Radi se o isplati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne izjave, nakon uloženog prigovora ovršenika, tretira se kao da je podnesena tužba, te automatski prekida tijek zastarnih rokova. Odvjetniku možeš otkazati punomoć ali tužbu nemoj povlačiti već se s udrugom dogovori da ti plate, a nakon što primiš uplatu, povuci tužbu, pod uvjetom da oni ne traže troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija