Jump to content

računi


vukovar

Preporučene objave

Molim pravnike da mi odgovore koliko obićni građani trebaju čuvati odreske računa koje plačaju (struja,voda,grijanje,pričuva,...),jer ja čuvam od 1998 godine,kako sam se vratio u Vukovar,pa mi se to nagomilalo u dva registratora,a čuvam ih jer neki tvrde da im firme šalju na blef obavijesti da neke račune nisu platili,meni se to nije događalo.

Da li ima kakav rok do kojeg se mora ćuvati?

Bog! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema roka u kojem trebate čuvati račune, što se toga tiče da nešto morate možete odreske baciti odmah po plaćanju istih.

S druge strane čuvate ih svoje sigurnosti radi, ne bi bilo prvi put da vam stigne neka neočekivana opomena pa se ispostavi da su oni falili, greška u sistemu, nije proknjiženo i sl.

Tu ima još gomila situacija, ukoliko se ukaže potreba za dokazivanjem, tipa, ako niste tu cijelu godinu, grad vam opali porez na kuću za odmor, pa vi računima dokazujete da tu živite, pa kada se ljudi spore oko nasljedstva i dokazuju tko je tu živio .... sigurno bi se našlo još bezborj situacija.

 

S druge strane potpuno vas razumjem da vam ta gomila ide na živce, meni isto pa ih nakon nekog vremena pobacam.

Dakle na vama je..

pozdrav

:jupii:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,pravnički sam laik pa se ispričavam kaj se tu guram jer ste se obratili pravnicima .

Nadam se da će vam slijedeća informacija biti od koristi :

Zakon o obveznim odnosima:

Citat:

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

 

Želim Vam odlično zdravlje !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija