Jump to content

poziv na općinski sud


igooor

Preporučene objave

Poštovanje.Imam problem.U 12 mjesecu prosle godine policija mi je našla cc 4 gr marihuane,u 2 mjesecu sam išao na prekršajni sud i dobio 500 kn kazne,a danas sam dobio poziv za općinski sud,no međutim nisam bio doma pa nisam primio kovertu.kovertu tek sutra mogu podići,ali postoji problem ,sutra idem na put.Pa bih vas zamolio ovako;1)za koliko dana otprilike bi mi bilo zakazano ročište,2)da li je moguće da mi je to rješenje s općinskog suda,pošto sam bio na prekršajnom i koje su moguće posljedice.student sam i nikad nisam kažnjavan.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Otprilike kojih 2-3 tjedna prije zakazanog ročišta dostavljaju poziv.

 

2. Ne, nije rješenje, već poziv na ročište.

 

Vjerojatno je da češ dobiti uvjetnu kaznu, pošto nisi zaposlen i svakako napomeni da si dobio novčanu kaznu na prekršajnom sudu, jer će ti to uzeti u obzir prilikom izricanja sankcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje,hvala na odg.Ali ovako saznao sam što je u koverti.Kazna od 5000 kn za marihuanu.molim pomoć.da se žalim pošto sam student i nemam vlastitih prihoda.Jel postoji kakva mogućnost da mi uvaže žalbu,ili da odem na općinski sud,pa da im pokažem kaznu sa prekršajnog?Kome da se obratim na općinskom sudu??Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi rekao od kojeg suda si kažnje s 5000 kuna - od prekršajnog ili općinskog.

 

Ako si kažnjen od općinskog, a na prekršajnom si već platio npr. 2000 kn, onda ti općinski treba uračunati ono što si već platio, a ako ti ne uračuna sam, onda im možeš poslati rješenje prerkšajnog suda i uplatnicu kao dokaz da si platio 2000 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija