Jump to content

postovanje


kidu

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Zbog tehničkih problema ne mogu otvoriti novu temu koja bi se odnosila na ovo, zato sam je stavio ovdje, gdje nema puno rasprave.

 

Članak 127. ZOPHB iz DR

 

(1) Nalaz i mišljenje u prvostupanjskom postupku daje liječničko povjerenstvo sastavljeno od triju liječnika specijalista. Sastav liječničkog povjerenstva ovisi o vrsti stradavanja, ranjavanju, ozljedi ili bolesti.

 

(2) Nalaz i mišljenje u drugostupanjskom postupku daje liječničko povjerenstvo sastavljeno od pet liječnika specijalista. Sastav liječničkog povjerenstva ovisi o vrsti stradavanja, ranjavanju, ozljedi ili bolesti.

 

(3) Kada se ocjenjuje oštećenje organizma nastalo samo uslijed bolesti PTSP-a i samoubojstva, liječničko povjerenstvo u drugom stupnju mora biti sastavljeno od liječnika specijalista psihijatara.

 

(4) Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti može imenovati dva ili više liječničkih povjerenstava iz stavka 1. i 2. ovoga članka.

 

(5) Članove povjerenstva imenuje ministar obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti i određuje sjedište i područje rada povjerenstva te imenuje tajnika liječničkog povjerenstva koji mora biti diplomirani pravnik.

 

Evo, posebno me interesira toč. 3 ovog članka, jer sam pronašao i ortopeda da mi je bio član komisije.

Da li je onda njihovo rješenje valjano i što poduzeti da se to ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

 

Članak 127. ZOPHB iz DR

...

 

(3) Kada se ocjenjuje oštećenje organizma nastalo samo uslijed bolesti PTSP-a i samoubojstva, liječničko povjerenstvo u drugom stupnju mora biti sastavljeno od liječnika specijalista psihijatara.

 

...

Evo, posebno me interesira toč. 3 ovog članka, jer sam pronašao i ortopeda da mi je bio član komisije.

Da li je onda njihovo rješenje valjano i što poduzeti da se to ispravi.

 

Možda je kvaka u ovome "...nastalo samo uslijed bolesti PTSP-a..."; odnosno ako je zahtjev za priznavanje prava temeljem više bolesti i/ili rana i ozljeda ne moraju svi biti psihijatri bez obzira što je možda PTSP dominantan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće, Duro, dobro si primjetio, kao mali pao sam s bicikla, možda piše u liječničkom kartonu. Mogao sam i od toga imati traume. Duro, nemoj misliti da se šalim, ali tvoja sugestija je sasvim u redu, ali kod mene se radi samo o PTSP-iju iz DR, za to sam tražio status HRVI-a. Nisam baš na čistu s tim. Ipak hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

... ali kod mene se radi samo o PTSP-iju iz DR, za to sam tražio status HRVI-a. Nisam baš na čistu s tim. Ipak hvala.

 

Teorija (obratiti pažnju na stavak 2.):

(1) Ako je pravomoćnim rješenjem stranka stekla kakvo pravo, a organ koji je donio to rješenje smatra da je u tom rješenju nepravilno primijenjen materijalni zakon, može rješenje ukinuti ili izmijeniti radi njegova usklađivanja sa zakonom samo ako stranka koja je na temelju tog rješenja stekla pravo na to pristane i ako se time ne vrijeđa pravo treće osobe. Pristanak stranke obavezan je i za izmjenu na štetu stranke pravomoćnog rješenja kojim je stranci određena obveza.

(2) Uz uvjete iz stavka 1. ovog članka, a na zahtjev stranke može se ukinuti ili izmijeniti i pravomoćno rješenje koje je nepovoljno za stranku. Ako organ nađe da nema potrebe da se rješenje ukine ili izmijeni, dužan je o tome obavijestiti stranku.

(3) Izmjena rješenja na temelju ovog članka djeluje samo ubuduće.

(4) Rješenje na temelju st. (1) i (2) ovog članka donosi ... drugostepeni organ samo kad je svojim rješenjem odlučio o stvari.

(5) .... Ako je rješenje donio drugostepeni organ ... protiv tog rješenja može se pokrenuti upravni spor.

 

Praksa:

DLP će donijeti novi nalaz i mišljenje koje će najvjerovatnije biti isti u pogledu %, ali će sada svi psihijatri biti na broju. :-D

 

Krivci:

Tajnik DLP-a, službenik koji je na temelju takvog NIM napisao rješenje, parafant koji je takvo rješenje parafirao i onaj tko ga je potisao.

 

Utjeha:

Ako niste podnijeli tužbu protiv drugostupanjskog rješenja koje se temeljilo na ovakvom "feleričnom" NIM DLP-a, pa ste u međuvremenu promijenili mišljenje, ovo je prilika (mislim, nakon donošenja novog drugostupanjskog rješenja na temelju novog NIM DLP-a) za tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija