Jump to content

Kako do vlasništva?


Marek

Preporučene objave

Vlasnik sam drvene kuće u kamp naselju "Bašaca" u Pagu. Kuća je izgrađena 1968. god. na zemljištu koji je dozvolio grad Pag. Grad Pag je bio vlasnik cijelokupnog zemljišta do 1991. god., te je 1991. god. dio zemljišta prodao firmi "Hoteli Pag", a na tom dijelu se nalazi i moja kuća. "Hoteli Pag" imaju namjeru srušiti kuće na svom dijelu te izgraditi apartmane! Da li postoji koji pravni postupak kojim ja mogu zatražiti otkup parcele na kojem se nalazi moja kuća, odnosno budući da sam bio vlasnik 23 godine kuće prije prodaje parcele firmi "Hoteli Pag" imam li ja pravo prvootkupa te parcele te da li mogu to zatražiti i gdje?

 

Molim Vas pomognite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 16 godina kasnije...
Dana 01. 08. 2007. u 19:02, Marek je napisao:

Vlasnik sam drvene kuće u kamp naselju "Bašaca" u Pagu. Kuća je izgrađena 1968. god. na zemljištu koji je dozvolio grad Pag. Grad Pag je bio vlasnik cijelokupnog zemljišta do 1991. god., te je 1991. god. dio zemljišta prodao firmi "Hoteli Pag", a na tom dijelu se nalazi i moja kuća. "Hoteli Pag" imaju namjeru srušiti kuće na svom dijelu te izgraditi apartmane! Da li postoji koji pravni postupak kojim ja mogu zatražiti otkup parcele na kojem se nalazi moja kuća, odnosno budući da sam bio vlasnik 23 godine kuće prije prodaje parcele firmi "Hoteli Pag" imam li ja pravo prvootkupa te parcele te da li mogu to zatražiti i gdje?

 

Molim Vas pomognite!

pozdrav i ja sam vlasnik  parcele, ne znam kakvo je trenutno stanje u naselju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija