Jump to content

molim pravnika da mi hitno odgovori.molim vas!


klara2

Preporučene objave

1. do koje visine može biti ogradna živica?

2.što mogu poduzeti da se susjeda ne naginje tijelom u moje dvorište dok obrezuje živicu i da joj obrezano granje ne pada u moje dvorište?

3.smije li video kamera biti u visinu susjedovog prozora?

4. smije li susjed iz svog dvorišta fotografirati, snimati aparatom ili kamerom moje dvorište i nas?

5.smijem li sagraditi manji kamin za pečenje uz susjedov zid?postoji li pravili koliko treba biti odmaknut kominom od zida?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.do visine na kojoj ne smeta sigurnosti zračnog prometa

2.možda da joj postaviš zamku za medvjede u živicu?

(ozbiljno, ima pravo skupljati svoje stvari iz tvojeg dvorišta - susjedska prava, Zakon o obveznim odnosima)

3.čija kamera?

4.ne smije

5.smiješ, ali ako mu dim zamaže fasadu ili nešto slično, onda je to nedopuštena imisija - opet Zakon o obveznim odnosima, odgovarat ćeš za štetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovorima

 

3. susjedova nadzorna kamera je u visini prozora moje sobe. kamera se okreće, nisam primjetila da je ikad direktno okrenuta prema mom prozoru ali je moguće da hvata i našu kuću jednim djelom, manjim kad je okrenuta nakoso. što se tu može napraviti.

 

što se tiče živice, susjeda se mora skroz tijelom naginjati u moje dvorište da bi je navodno obrezala tako da je zračno sigurno pola metra u mom dvorišti i ja u tom trenutku ne mogu proći ili jednostvno stajati uz rub svog dvorišta a da me ona ne istjera svojim tijelom.

 

p.s. iskreno, da je normalan nimalo mi ne bi to smetalo, ali počela je prva sa svakojakim spletkama jer ne podnosi da itko živi u njenoj blizini. prijavljivala nas inspekciji(nitko nikad nije došao na teren) da gradimo bez građevinske...a ni ona sam je nema..i sl.

 

i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klara, glede zračnog prometa ovi veseljaci i šaljivđije su te malo zbunili: oni su doista mislili na zračni promet (avione i slično). :-)

Ali tvoje pitanje o visini živice ima rezona.

Ne mogu ti precizno odgovoriti, ali iz laičkih razgovora s arhitektom i ing. građevine shvatila sam da je živica vrsta tzv. prozirne ograde, i da ograda među susjedima ne smije biti viša od xx cm (ako se dobro sjećam meni su rekli 2 m, ali to ti ovisi o zakonima prostornog uređenja, GUP-u i sličnim propisima tvog grada).

Ovdje na forumu ima i korisnika tih struka, pa se nadam da će ti oni detaljnije pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija