Jump to content

darovnica?


lock

Preporučene objave

Moj otac ima zemljište i htjeo bi mi ga darovati. Znam da se u tom slučaju radi darovnica. Da li mi možete objasniti koji je postupak, kome se moram obratiti i koliko se čeka i eventualni troškovi ili takse... hvala

 

ps..meni je nekak draže prvo tu pitati, pa ću kasnije po googlu kopati ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovjera ugovora kod javnog bilježnika će vas doći do 200,00 kn.

pristojba za uknjižbu prava vlasništva na zemljišniku je 250,00

porez ne plaćate jer ste oslobođeni kao potomak darovatelja.

 

pozdrav

p.s.

formulare ugovora o kupoprodaji nekretnina možete kupiti u dva primjerka u papirnici, dok će kod javnog bilježnika isti biti ovjereni i umnoženi i ovjereni ( najmanje još 4 primjerka).

 

sugeriram vam ipak da vam ugovore sastavi neki profesionalac kako bi bili perfektni za uknjižbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deborah je napisao:

ovjera ugovora kod javnog bilježnika će vas doći do 200,00 kn.

 

 

Stranka, ako sama ispuni ugovor o darovanju, kao obrazac iz NN plaća kod jb 68,70 kn. Za to dobije jedan original i jednu ovjerenu kopiju originala., što je dovoljno za gruntovnicu i poreznu.

 

Naravno, ako želi da joj to sastavlja stručna osoba (odvjetnik, jb), tarifa ide prema vrijednosti imovine.

 

Nakon što se obavi kod jb, s ugovorima idete u gruntovnicu (predajete ugovor i prijedlog za uknjižbu) i na poreznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija