Jump to content

psiholog u brigadi I PTSP


masya

Preporučene objave

zašto je bitan psiholog pri brigadi kod odlaska u mirovinu i svi ti testovi?

 

-AKO UMIROVLJENIK HRVI-PTSP-62.00 I 43,1 NAKON UMIROVLJENJA(NE TRAJNOG,JOŠ UVIJEK)OBOLI OD DIJABETESA(41,7 IZMJEREN OD STRANE DR.)STRESNOG,I OD KARCINOMA ŠTITNJAČE SA METASTAZAMA PREMA SRCU,DOKTORI GOVORE I PIŠU U NALAZIMA DA JE I ON POSLJEDICA STRESA,KAKO DA NA SLJEDEĆOJ PROCJENI PRIKAŽE TO KAO POGORŠANJE BOLESTI A DA GA NE ZEZNU???? :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz priložene medicinske dokumentacije u kojoj je vjerojatno navedeno pogoršanje zdravstvenog stanja osiguranika kao posljedica stresa (a i ne mora biti navedeno) vještaci u mirovinskom, a i povjerenstvo uglavnom vide što je posljedica stresa i tijek bolesti kao i uzroke te prate i pogoršanje bolesti nakon čega donose uglavnom objektivnu odluku i rješenje. Na pristiglo rješenje se možete žaliti u roku od 15 dana.

 

 

BTW - Molio bih Vas da pišete malim slovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Damjan3, sa Vama se uopće nemam namjeru "prepucavati" i raspravljati.

 

Pročitajte pravila foruma pa će Vam valjda mnoge stvari biti jasnije i nećete se vjerojatno rasipavati sa Vašim "velikim znanjem" koje nitko ne osporava i ubacivati sa zlobnim dosjetkama.

 

220pxalberteinsteinheadak3.jpg

 

 

 

Usput, koliko ste Vi ozbiljni može se pročitati ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom vještačenja kod odlaska u mirovinu ili pogoršanja bolesti (ako se radi i o PTSP-u) mora se imati i dokument od psihologa (i kod djelatnih osoba) jer je do pogoršanja došlo zbog posljedica stresa (PTSP) te su se uslijed toga nadovezala nova oboljenja.

 

Potvrda o psihološkom testiranju vrijedi 1 godinu, a onda treba opet raditi psihol.testiranje sve dok traje liječenje (retest).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro veliš svemirac.Nazivati učesnike foruma seljačinama je krajnje nepristojno.Posebno od nekog tko igrom sudbine izgubio člana obitelji a vređanjem i omalovažavanjem nas ostalih vrijeđa i svog pokojnog oca.Takvih smo se provokacija već naslušali od anonimaca pa smo neki od nas jedno vrijeme prestali pisati na ovom po meni vrhunskom pravnom forumu.Ovdje smo da jedni drugima pomognemo od pravnih savjeta do savjeta koje imamo iz iskustva a ne da nas vrijeđa osoba koja nema ama baš nikakve moralne vrijednosti osim bahatog i neodgojenog ponašanja.Većina nas je u ovom prokletom ratu izgubila neku voljenu i blisku osobu.Još nas ima i bolesnih koji smo doista osjetljivi na takva ponašanja.Zato predlažem administraciji da takvim osobama poput damjana3 stavi rampu na učešće na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Mrljavac je napisao:

Prilikom vještačenja kod odlaska u mirovinu ili pogoršanja bolesti (ako se radi i o PTSP-u) mora se imati i dokument od psihologa (i kod djelatnih osoba) jer je do pogoršanja došlo zbog posljedica stresa (PTSP) te su se uslijed toga nadovezala nova oboljenja.

 

Potvrda o psihološkom testiranju vrijedi 1 godinu, a onda treba opet raditi psihol.testiranje sve dok traje liječenje (retest).

Evo malo da podignem temu. Ovo sam negdje već čuo da psiho test vrijedi 1 godinu. E sad mene zanima, uskoro mi istječe privremeno rješenje HRVI i idem ponovno na PLP. Trebam li uz ostale nalaze priložiti i novi psiho test? Ako da - kako do njega doći? Meni je liječnik OP dao uputnicu na moj zahtjev, ali mi psiholog kaže da me ne može primiti bez napisane indikacije od strane psihijatra. I što sad, ja trebam tražiti od psihijatra da da mi to napiše? To mi nekako zvuči ružno, kao da molim ili tražim nešto.

 

I na kraju, za što mi još treba taj nalaz psihološkog testiranja?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o PTSP-u, nije nužno, ali preporučljivo je obaviti psihološko testiranje. To se može na najjednostavniji način obaviti i kod privatnog psihologa bez uputnice i preporuke psihijatra, ali kod privatnika se mora platiti (svote se vrte između 300-500 kuna), međutim privatni psiholog napiše daleko bolji (povoljniji za Vas) nalaz od redovnih bolničkih psihologa gdje se mora još i čekati i po 3-5 mjeseci za testiranje.

 

Psihološki nalaz je jedan od najvažnijih dokumenata koji utječe na ocjenu invalidnosti i nije isto što i psihijatrijski nalaz jer se između ostalog i ispunjavaju određeni testovi i prikazuju vaše stvarno psihičko stanje, a ne psihijatrijski nalazi gdje uglavnom piše ono što ste rekli psihijatru kao npr. nije mi dobro, nervozan, sam, ne mogu spavati, agresivan sam i sl.

 

Psihijatru možete reći što hoćete i on će to upisati iako zna da mnogi muljaju, a kod psihologa se može dogoditi da upiše svoj dojam o Vašem psihičkom stanju iako Vi npr. njemu ispričate neku svoju priču, a i kroz test gdje možete pokušati i "lažirati" ili napisati stvarno kako se zaista osjećate ali psiholog sve to uglavnom prokuži.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kuna je napisao:

.

Ako da - kako do njega doći? Meni je liječnik OP dao uputnicu na moj zahtjev, ali mi psiholog kaže da me ne može primiti bez napisane indikacije od strane psihijatra. I što sad, ja trebam tražiti od psihijatra da da mi to napiše? To mi nekako zvuči ružno, kao da molim ili tražim nešto.

 

Ja recimo samo zatražim uputnicu od svog doktora OP i odem kod psihologa na testiranje, dok ovaj ne postavlja nikakva posebna pitanja ili uvjete ( da me je trebao poslati psihijatar ili slično ). Samo me pita zašto mi je potrebno testiranje i to je to.

 

I ne čekam nikada više od tjedan do maksimum dva tjedna

od dogovora sa psihologom na testiranje do nalaza.

 

Eto, i svo liječenje kao i svi nalazi su mi iz " Nove bolnice " u Dubravi, osim nekoliko kontrolnih pregleda od samog početka liječenja.

 

Eto, ako sam uspio kome dati kakve korisne informacije, pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija