Jump to content

kupnja zemlje - bez uknjiženja HELP!


nok

Preporučene objave

Kupio sam zemljiste 1985 godine i napravio kupoprodajni ugovor uz svjedoka. Nazalost nisam se uknjizio.

Na toj lokaciji je netko izgradio kucu, a na internetu sam vidio da tu katastarsku cesticu djele 3 vlasnika.

 

Da li da tuzim onoga tko je tu sagradio kucu ili onoga tko mi je prodao zemlju?

 

Ili se tu stvarno nista neda izvuci?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osoba koja je prodala je umrla prije 3 mjeseca, a ima jedinu nasljednicu.

Bili smo kod nasljednice, ali ona se ne sjeća i nezna nista za tu zemlju. Vjerovatno su 2 puta prodali.

 

Mi imamo kupoprodajni ugovor star 22 godine i nije potpisan kod biljeznika, niti smo zemlju uknjizili

 

Znaci, trebao bi naći odvjetnika i podići tuzbu protiv nasljednice?

 

Ili da odem u katastar i nakon 22 godine trazim da mi uknjize zemlju :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustedite si truda i troska u vezi odvjetnika. Naime, odvjetnik ce vas zasigurno savjetovati da kerenete u tuzbu, jer on/ona jedino tako dolazi do zarade, uprotivnom ne. Medjutim, zakon je, barem u ovom slucaju, iznimno jasan (a mozete ga lako pronaci i pogledati sami na internetu): ako vlasnik proda istu nekretninu dvojici, koji je svaki kupi u dobroj vjeri i s povjerenjem u vlasnicke knjige ("gruntovnicu"), novim vlasnikom postaje onaj koji se prvi uknjizi. Vi se, eto, NISTE uknjizili. Ako nasamarena stranka pak ima razloga sumnjati u dobru vjeru drugog kupca, koji se vec uknjizio, ona ga moze goniti pravno, no samo unutar za to zakonski odredjenog roka, koji je 3 godine (rijecima: TRI GODINE), od datuma vase kupovine. Vi ste svojom vlastitom krivicom ostali bez te nekretnine. Pokusajem sudske tuzbe samo cete si nabiti nepotrebne troskove. Neka ovo bude i pouka svima drugima: uknjizite ono sto kupujete (pobogu!) i sami zastitite svoja vlasnicka prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija