Jump to content

Problematican prepis


DeeMonk

Preporučene objave

Pozdrav prvo napomena ukoliko uocite greske u pravopisu..nisu greske nego nego nije hrvatski jezik:)

Pokusacu napisati ukratko moj problem..ako je to uopste moguce-.-Kupio sam moj prvi auto pre ne go sto sam ga isplatio odvezao sam ga na tehnicki pregled radi provere ispravnosti i prvenstveno broja motora.Auto je bio odjavljen i bez tablica a brojevi sasije i motora su se podudarali sa brojevima u saobracajnoj.Napravio sam kupoprodajni ugovor sa prodavcem u prisustvo desetak svedoka(ipak je prvi auto bitna stvar:),napominjem da ugovor nije sacinjen kod advokata nego u mojoj kuci, prodavac nije imao vozilo na svom imenu ali je garantovao da nece biti problema oko prepisa.Posle par dana odneo sam auto na sredjivanje i farbanje a ja otisao na letovanje kad sam se vratio za 2 nedelje sa letovanja predao sam dokumenta u agenciju za prepis vozila jer je prvi vlasnik bio iz drugog grada i bez telefona pa velim nek se oni zezaju oko trazenja vlasnika.Kroz par dana javljaju se iz agencije da dodjem ja sav sretan odjurim u agenciju kad kazu mi da nisu mogli uraditi prepis jer prvi vlasnik nije zeleo da potpise prepis vozila,normalno sav pobledeo pitam da mi objasne gde zivi taj covek na cijem je imenu vozilo.Sa starijim bratom i devojkom momentalno sednem u auto i pravac tamo.Stariji covek je bio kod kuce,njegovo objasnjenje:Taj auto je bio svadbeni dar njegovoj cerki i njenom muzu,medjutim posle par godina oni su se razveli(koliko sam shvatio bilo je gadno) i podelili imovinu ..normalno.E sad navodno kada je auo bio prodat bivsi muz njegove cerke koji je i prodao auto nije isplatio sve pare nego im je ostao duzan 400eu.Sad pogadjate taj stariji covek tih 400eur trazi

od mene pre nego sto dozvoli da njegova zena na cijem je imenu vozilo zapravo ostalo svih tih godina dok ih je mladi bracni par koristio potpise dokumenta za prepis vozila...Ali nije to kraj :-D Prvi covek koji je kupio auto vozio ga je dok nije sisla registracija naravno ni njemu nije dozvoljen prepis ali je je vozio auto tako neregistrovan :-o E sad mladic(bivsi muz) da ne bi imao vise problema,sa svojom majkom koja je imala veze u pravosudnom sistemu sredjuje odjavu vozila bez odbrenja i bez prisustva osobe na cijem je imenu vozilo(dakle jos uvek zena od onog starijeg gospodina-u daljem textu mrgud ) ,covek koji je vozio auto tako neregistrovan je drzao auto otpad na "crno" i poznavao je mrguda jer mu je odrzavao(servisirao) drugi auto.Naravno otisao sam kod njega i raspitao se za celu zavrzlamu on mije potvrdio sve samo je rekao da je mladic isplatio u potpunosti auto mrgudu.Covek koji drzi auto otpad je prodao dalje auto svom rodjaku koji zivi opet u nekom drugom gradu i tu sam morao odustati i vratiti se u svoj grad,jer jednostavno ko zna koliko je jos vlasnika promenjeno pre nego sto je auto stigao do coveka koji zivi u mom gradu i od koga sam ga i kupio..

e sad svi znamo da je auto nemoguce odjaviti bez vlasnika na cijem je i imenu auto ,zbog cega sam ga ja inace i kupio jer je bio odjavljen a brojevi sasije i motora su stimali sa saobracajnom ,dakle regularan auto..bar sam tako mislio :-P Naravno unajmio sam advokata koji mi je predlozio da tuzim coveka od koga sam kupio auto i vlasnicu na cijem je imenu auto i navodno bez problema bi trebalo da dobijem spori da mi se omoguci da prepisem vozilo na svoje ime :-D Sta vi mislite o tome? P.S auto je zadni put bio registrovan pre 6 godina..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako kako vam je odvjetnik predložio je uredu.

Ima i joše jedan način pritiska na onoga koji je tvrdio da ćete bez problema prenijeti auto an sebe, a to je kaznena (krivična) prijava policiji ili državnom odvjetništvu (javnom tužilaštvu) - preporučam ovo zadnje, ali tek kada onogas koji vam je prodao obavijestitite da ćete ga pirjaviti za prijevaru i ponudite mu da sam naknadi štetu ili u suprotnom prijava.

Dakle koristite sve zakonske mogućnosti i institucije vaše države

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija