Jump to content

odvjetniku 1% na iznos nekretnine !!!!!!!!


Gogy

Preporučene objave

Gogy, a što bi ti. Mukte radio kupoprodajne ugovore, vodio parnice, vještačio.

 

Da te malo razveselim, nisam još imao vještačenje ispod predujma od 5.000 kn, tak da, jeftin ti je ovaj predujam.

 

Probaj se pomiriti s time da ukoliko radiš to što radiš moraš imati određene troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj lik se zove SUDSKI vještak jer ga određuje sudac. Ja sam dostavila uredno knjigovodstveni izračun koji je ovjeren od ovlaštenog biroa. To sam platila. Pa sad opet da plaćam sudskog vještaka, to je malo previše.

Duplo, ha ?? Ne pretjeruj sa tim ciframa jer ne živiš u Švicarskoj, nego u državi gdje je minimalac određen na 1860,20 kn. Malo se skuliraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dostavila si dokaz koji je potrebno izvještačiti, a o toj potrebi odlučuje onaj tko donosi meritornu odluku.

 

U Švicarskoj bi te tako nešto koštalo vjerojatno x 16, tak da skulirao se ja ili ne skulirao, to neće imati nikakvog utjecaja na visinu cijene vještačenja u tvom predmetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sam ja u Švicarskoj moj slučaj se ne bi rastezao 16 godina nego 16 mjeseci maksimalno.

Drugo, imala bi vjerojatno 16 puta veće prihode.

A by the way, otkud ti taj račun da to tamo košta 16 x više? Ili, možda znaš koliko oni imaju neriješenih predmeta ? Mi znamo, otprilike 1 MILIJUN. Svaka riječ je dalje suvišna. TOliko o pravosuđu RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gogy je napisao:

Taj lik se zove SUDSKI vještak jer ga određuje sudac.

 

Taj lik se zove sudski jer je polozio propisane ispite i dobio ovlastenje vjestaciti na sudu i upisan je u odgovarajuci registar, a nije zaposlenik suda ili bilo sto slicno pa ga sud niti ne placa nego najcesce stranka koja je predlozila izvodjenje dokaza odnosno utvrdjivanja nekih cinjenica putem vjestacenja.

 

Vjestak je strucna osoba koja posjeduje posebna znanja vezana uz neku struku, najcesce radi ili kao zaposlenik neke ustanove/tvrtke a vjestaci za honorar ili ima svoju firmu koja se bavi vjestacenjima. Zivi od toga i za rad mu se placa. Postoje i druge osobe slicnih kavlifikacija ili znanja ali nisu sudski vjestaci jer ne ispunjavaju gore navedene uvjete da bi bili sudski vjestaci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i drugi ovlašteni knjigovodstveni servisi u stručni ljudi VSS spreme. Odgovaraju za svoj rad.

Koja je razlika ? Zašto ne može izvještačiti FINA ? Zašto sudac može po slobodnoj volji odrediti čiji obračun za njega jest ili nije pravilan ? Po čemu to on uopće moće zaključiti? Ako meni vještači sudski vještak, onda i suprotna strana može ovlastiti nekog drugog sudskog vještaka koji će možda drukčije izvještačiti ? Čini mi se da ovdje nije sve na svom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugi kjnigovodstveni servisi mogli bi vještačiti da netko, a uglavnoms se to radi o fizičkim osobama, položi ispit za vještaka i da ga županijski sud imenuje vještakom za određeno područje. Analogija je kod stranih jezika, profesor jezika možda zna jezik ali nije sudski tumač, i njegovi prijevodi određenih dokumenata (diploma) nemaju istu snagu kao i oni koje je prevela osoba koja zna određeni jezik a imenovana je vještakom od određenog suda jer ima položene određene ispite. Sudskog vještaka u večini slučajeva imenuje sud, ali se može dogoditi da stranke, da bi povećale vrijednost svojih dokaza angažiraju vještake. Čak i u tom slučaju sud će ponovo imenovati vještaka koji će ponovo sve vještačiti kako bi se poštovala određena procedura i pravila.

Gogy je napisao:

Pa i drugi ovlašteni knjigovodstveni servisi u stručni ljudi VSS spreme. Odgovaraju za svoj rad.

Koja je razlika ? Zašto ne može izvještačiti FINA ? Zašto sudac može po slobodnoj volji odrediti čiji obračun za njega jest ili nije pravilan ? Po čemu to on uopće moće zaključiti? Ako meni vještači sudski vještak, onda i suprotna strana može ovlastiti nekog drugog sudskog vještaka koji će možda drukčije izvještačiti ? Čini mi se da ovdje nije sve na svom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro, zašto ne bi onda ja smjela Sucu dostaviti izračun kojeg sam platila u knjigovodstvenom servisu, pa sudac, ukoliko sumnja u njegovu vjerodostojnost, imenuje sudskog vještaka. Mislim da ne dupliram troškove. Ovdje se radi o alimentacijskom potraživanju, da li postoji mogućnost da to plati dužnik alimentacije, a ne ja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da smijete dostaviti/dati na uvid sucu izračun kojeg ste platili ali će jaču dokaznu snagu imati onaj koji je napravljen od sudskog vještaka, pogotovo onog koji je određen u tom postupku od tog suda. Upravo iz razloga što je na neki način nezavisan i stranke nemaju direktan utjecaj na njega. Ukoliko Vam druga strana pigovori na Vaš nalaz ne gine Vam vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija