Jump to content

zabrinuta


zazulja

Preporučene objave

Teta sestra od bake mi je umrla Nasljednici su moj stric i tata njenom oporukom,bakina djeca pošto ih teta nije imala. Ja sam imala punomoć kod javnog biljeznika da mogu s njena dva računa raditi što hoću (dizati novce,produžiti oročenje,zatvarati...) Ona mi je rekla da želi da dignem 4000 eura za sprovod, kako je iznenada preminula ja sam digla dan poslije njene smrti. Zanima me da li bi ja mogla imat nekih zakonskih problema zbog toga pošto sam taj novac digla kada je ona već preminula?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostaljam da vam je ona punomoć dala s obzirom na vaše rodbinske odnose. U tom slučaju, punomoć doista prestaje vrijediti u trenutku smrti, te je vaše dizanje novaca doista neovlašteno, budući da ste znali da je preminula.

Takve situacije bi mogle dovesti do mogućnosti dokazivanja određenih kaznenopravnih i građanskih posljedica, ali pretpostavljam da vam stric i otac neće raditi probleme, budući da su oni kao nasljednici dužni snositi dugove pokojnog.

Budući da su oni nasljednici, oni neka u ostavinskom postupku prijave te račune (JB ne utvrđuje koliko ima novaca), radi dizanja ostatka i zatvaranja.

A vi čuvajte račune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači nebi trebala imati problema pošto se oni slažu s tim kako sam vas skužila, pošto sam ja platira račune koje imam a ostatak novca dala njima.

Da li banka ili neko može pokrenuti kaznenu odgovornost osim oca i strica pošto se oni neće jer su se složili s tim. Sada ste me stvarno zabrinuli.

Hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li dobitim odgovor ikako

zazulja je napisao:

Znači nebi trebala imati problema pošto se oni slažu s tim kako sam vas skužila, pošto sam ja platira račune koje imam a ostatak novca dala njima.

Da li banka ili neko može pokrenuti kaznenu odgovornost osim oca i strica pošto se oni neće jer su se složili s tim. Sada ste me stvarno zabrinuli.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija