Jump to content

pogrešna odluka


papapepi

Preporučene objave

Na ostr. raspravi nakom smrti brata odrekao sam se nasljedstva u korist bratove žene.Ona sada leži u staračkom domu i blizu je kraju. Pitanje:

1. kako ja najjednostavnije mogu vratiti imovinu koje sam se odrekao(zemlja-nasljedstvo od roditelja)

2.na toj ost.raspravi nisu ušle sve čestice u raspravu.Ako pokrenem ponovo o.r., da li mogu promijeniti mišljenje u vezi nasljeđivanja ili sud automatski donosi rješenje po prethodnoj raspravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

papapepi je napisao:

2.na toj ost.raspravi nisu ušle sve čestice u raspravu.Ako pokrenem ponovo o.r., da li mogu promijeniti mišljenje u vezi nasljeđivanja ili sud automatski donosi rješenje po prethodnoj raspravi?

 

Budući da ste se vi na prvoj ostavini odrekli nasljedstva koje je bilo definirano prvom ostavinom, sada za naknadno pronađene nekretnine opet morate dati nasljedničku izjavu. To znači da se sada možete prihvatiti nasljedstva, ali samo glede ovih naknadno nađenih čestica.

Ono čega ste se prije odrekli, ne možete vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija