Jump to content

gradnje ceste na dijelu dvorišta


coffe

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci općina u kojoj imam vikendicu nam je poslala dopis kojim traže da se odreknemo dviju čestica ispred same kuće , odnosno dijela dvorišta a u svrhu proširenja i asfaltiranja ceste.

Imam katastarske izvadke i ostale papire da sam vlasnik tih čestica, kuća ima lokacijsku i dozvolu za građenje i izgrađena je 1984g, dvorište je ograđeno. Odbila sam potpisati navedeni papir o odricanju prava na svoje dvorište, no susjeda do mene , koja je isto odbila potpisati papire mi je dojavila da ju je općinski službenik u nekoliko navrata maltretirao da potpiše odricanje prava na zemljište, te joj napomenuo da će doći ekipa za rušenje ograde :-?

Pitanje : može li meni država, općina oduzeti moj komad zemlje, po bilo kojoj osnovi?

Koja su moja prava ? Meni praktički oduzimaju dvorište da ću sa ceste ulaziti u kuću , a parkirat ču - gdje? Da ne spominjem da time značajno umanjuju moju nekretninu.

Šta poduzeti ? Da odem tamo i sjedim s puškom ispred kuće, akobi slučajno netko pokušao kročit u moje dvorište :fajter: To mi jedino pada na pamet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi zakon o gradnji mozete naci na:

 

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2395.htm

 

Zakon je stupio na snagu 01.10. o.g.

 

Zakon predvidja trzisnu nadoknadu, nitko ne govori o odricanju bez nadoknade. Da bi opcina to mogla uraditi treba da:

- bude prostornim planom odredjeno da se zemljiste odredjuje za tu namjenu

- da se vasa parcela komasacijom i dalje predstavlja funkcionalnu cjelinu.

 

Ja ne mislim da je potez opcine izveden prema zakonu jer koliko znam jos uvijek ne postoje tijela koja su neophodna za pokretanje postupka komasacije. Vasi Opcinari su probali, pa ako im uspije, dobro jest, ako ne, probace ponovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko dozivite neprijatnosti od strane opcinskih sluzbenika, svakako trazite da vam ostave vremena da se konsultiate sa odvjetnikom, kako se radi o novom zakonu, a dopisom se mozete obratiti i Delegaciji EU u RH, Trg žrtava fašizma 6, 10000 Zagreb, Tel: 01 4896 500, Fax: 01 4896 555 i upozoriti na problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na informacijama.

I ja se mislim buniti na temelju toga da mi cijelo zemljište gubi na funkcionalnosti. Najgore je to što se cesta može uredno proširiti na drugu stranu i zaista nikome nebi narušavala integritet, ali na drugoj strani su polja od "domaćih" a s ove strane gdje žele širiti cestu su uglavnom vikendice :glavomozid:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram da Vas upozorim, nitko jos ne zna kako ce se ovaj zakon primjenjivati jer je vrlo glupo srocen.

Za pocetak, otidjite i zatrazite PUP opcine (ako opcina nema PUP, nemaju sto od Vas ni traziti), a ako je u izradi gledajte da ulozite primjedbu. Ako ste u prilici angazirajte nekoga da Vam pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija