Jump to content

Provjera


anonimno

Preporučene objave

Pod tim izrazom se krije saznanje da moj partner

ima par krivičnih (ne znam što) iz gospodarskog kriminala.

Pošto nemam načina da to provjerim a informaciju sam dobio iz pouzdanog izvora ne bih trebao sumnjati,ali mislim da je najbolje provjeriti svaku informaciju iz više izvora.

Znači kako provijeriti da li netko ima krivičnu za gospodarski kriminal.

Unaprijed zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVILNIK O KAZNENOJ EVIDENCIJI

 

Članak 2.

 

Kaznena evidencija vodi se za sve osobe pravomoćno osuđene za kaznena djela na području Republike Hrvatske, kao i za osobe koje su za kaznena djela osudili strani sudovi, ako su te osude dostavljene državnim tijelima Republike Hrvatske.

 

Kazneni zakon:

Podaci iz kaznene evidencije

 

Članak 86.

 

(1) Podaci iz kaznene evidencije mogu se dati samo sudovima i državnim odvjetništvima kad se radi o kaznenom postupku protiv osobe za koju se traže podaci ili kad je u tijeku postupak za njezino pomilovanje.

 

(2) Podaci iz kaznene evidencije mogu se iznimno dati državnim tijelima na njihov obrazloženi zahtjev kad se radi o povjeravanju određenih poslova i zadataka u državnoj službi osobi za koju se traže ti podaci.

 

(3) Kaznenom evidencijom mogu se u okviru svoje zakonske ovlasti koristiti i tijela unutarnjih poslova radi otkrivanja počinitelja kaznenog djela. Navedeni podaci smatraju se profesionalnom tajnom.

 

(4) Nitko nema pravo zahtijevati od građana da podnesu dokaze o svojoj osuđivanosti ili neosuđivanosti.

 

(5) Građanin ima pravo tražiti podatke iz kaznene evidencije za sebe samo ako dokaže da su mu ti podaci potrebni radi ostvarivanja prava u stranoj državi.

-----------

Nije obećavajuće??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači kako provijeriti da li netko ima krivičnu za gospodarski kriminal.

 

bas me zanima hoces li procitati prije nego mi obrisu post ;-)

 

ovako: ako je policija podnosila prijavu DO-u, onda je ta prijava unesena u policijsku evidenciju. ta evidencija je sluzbena i nikome se na smiju davati podaci iz nje (osim sudu/do-u, ali i novinari uredno dodju do toga), a pristup u nju ima vecina policajaca. e sad dalje ti je po sistemu snadji se :-)

samo pazi, to sto je prijava unesena u policijsku evidenciju ne znaci da je bila i utemeljena i da ju nije odbacio vec do, a ako ne on onda sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E to sada izgleda malo drugačije,imam prijatelja u nekim službama pa ću malo njuškati?

A što se tiče snadji se,eto opet nešto naučih.

Svejedno jako sam ti zahvalan.

PS ako te zanima neka druga tema osim pravne molim da se javiš pošto se bavim ekologijom ,zdravom prehranom ,turizmom itd. osim toga nisam sam pa možemo dati odgovore na dosta širok spektar pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija