Jump to content

Prodaja automobila??? Molim pomoć : (


bart55

Preporučene objave

Poštovani,

Situacija je slijedeća:

* prodao sam automobil putem punomoći ovjerene kod javnog bilježnika (čovjeku koji se očito dugo bavi ovim poslom preprodavanja automobila, "dileru")

* kao vlasnik sam (naivno) potpisao i bjanko kupoprodajni ugovor koji nije ovjeravan kod javnog bilježnika (ugovore sam potpisao dok sam čekao na red kod javnog bilježnika za ovjeru punomoći, gdje mi je kupac dao isti da potpišem)

* pitanje glasi da li ovako potpisan ugovor ima pravnu snagu?

* kupac želi vratiti automobil uz povrat novca uz obrazloženje da je auto sa greškom (njemu cuka u vožnji, a ja sam do zadnjeg dana sa njim normalno išao na posao iz jednog grada u drugi i nazad). Prva reakcija iskusnog "dilera" je bila da sam ja prevarant i da mi želi vratiti auto, a zatim mi je ponudio opciju da mu dam 2000 kn da pokrije troškove popravka. Danas je javio da nemože popraviti automobil i da ga hoće vratiti, a na moje neslaganje je rekao da će podnjieti tužbu na osnovu gore spomenutog bjanko kupoprodajnog ugovora. Rekao sam mu nek me tuži...

* u tom kupoprodajnom ugovoru navodno stoji da automobil ne smije imati skrivene greške

* automobil sam uredno odjavio u MUP-u

* zanima me, možete li mi reći na osnovu iznesenih podataka, ima li kupac ikakvih izgleda za tužbu i ako je podnese, postoji li mogućnost da dobije presudu u svoju korist???

* ugovore koje sam potpisao nemam kod sebe niti u jednom primjerku (imam samo ponomoć ovjerenu kod bilježnika)

 

Hvala unaprijed na odgovorima,

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija