Jump to content

Kupnja novogradnje + investitorova hipoteka


dogcat

Preporučene objave

Kupujem stan, novogradnju (pri završetku), sve ok, ali uvidom u zk uložak, na teretovnici stoji teret od xxx.xxx eur kojim se uknjižuje založno pravo za iznos xxx.xxx za Banku XY.

 

Kako se to obično rješava?

 

Stan se kupuje posredstvom (registrirane) agencije koja prodaje njihove stanove - trebam li svog odvjetnika posebno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je za reći da zalog kao teret na nekretnini prati uvijek nekretninu, što znači da Vašom uknjižbom kao vlasnika na predmetnoj nekretnini i dalje bi ostao upisan zalog te u slučaju da založni dužnik ne ispuni svoju obvezu, banka ima sva prava na nekretnini koju ste između ostalih i vi kupili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Rekli su mi da se stan ne plaća njima nego banci, i time se teret briše, a banka mi je rekla istu stvar - teret koji piše je teret za cijelu nekretninu, ja plaćanjem svog stana isplaćujem svoj udio i teret se briše. Nadam se da je tako, trazim primjer ugovora na uvid - naravno, bez cistih papira, ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma to je klasika kod novogradnji ako investitor i sam radi na kredit banke. banka se uknjiži na sve stanove sa hipotekom i onda briše jednu po jednu kako ljudi uplate za određeni stan. banka će izdat brisovno očitovanje i to je to...ne bi s time trebalo biti problema. tako je i u mom slučaju, isto kupujem novogradnju.

mene više straši kvaliteta mojeg novog stana :-/

u nadi ostajem da će i to biti ok :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija