Jump to content

HRVI i rad kao policajac u MUP-u problemi


vivass

Preporučene objave

sa koliko % HRVI se i dalje može obavljati poslove ovlaštene službene osobe?

negdje sam čuo da svi koji imaju HRVI preko 30% i zaposleni su u MUP-u

ne mogu obavljati poslove O.S.O.

konkretno ja imam više od 30% za stalno od prvostepene i od drugostepene , a moja socijalna me ne šalje na procjenu radne sposobnosti u šerengradsku , već tvrdi da trebam biti minimalno 3mj.na bolovanju da bi me poslala na procjenu radne sposobnosti.dali to tako mora biti

 

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

misja groznica na terenu za vrijeme D.R. , hosplitaliziran 93 god , tada bio na bolovanju par mjeseci , papiri od bolničkog ljećenja , kao i papiri od svih kontrola niz godina, uz to problemi sa kralježnicom , slizenom koja je od tada stalno duplo veća , debelim crijevom , čir na dvanaestercu,nadalje sluh oštećen , imam stalno zujanje u ušima , to je odbijeno kao i štitnjača što je takodjer odbijeno.

naravno 1990 u šarengradskoj bio zdrav kao dren. kompletan rat u S.J.P.

zahtjev za HRVI predao u 5 do podne, dakle u 11.2005 i rješeno ovih dana , 50% za stalno , nedavno napunio 30 godina staža i mogao bi u prijevremenu.

sad sam na bolovanju , i na komisiji za produljenje bolovanja me zezaju ,kao da imas >PTSP, nebi bilo problema za produžiti bolovanje ,jer sa PTSP ne možeš raditi kao policajac,a sa ovim se može po njima raditi,te kao da tražim lakše radno mjesto .

nikoga ne zanima rješenje od HRVI , ni one u mojoj firmi , niti komisiju za produljenje bolovanja.

kao treba bi na procjenu radne sposobnosti , ali za to treba 3 mj bolovanja. palo mi na pamet doći na forum pogledati i postaviti pitanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo tako kako ti je rekla budeš na bolovanju dok te ne pošalje na procjenu komisije mup-a u šarengradsku.kad dođeš tamo na komisiju tamo ti bude 12 specijalista kao 12 apostola i ako ti oni odrežu nesposoban za ovlaštenu službenu osobu (opća) ti si rješio svoje pitanje,no ako bude drugačije kao što i može(smanjena radna sposobnost),dobiješ neko lakše radno mjesto i zbog svojeg rvi ti nemoraš gubiti ovlaštenje jer nisi psihički bolestan.samo za primjer jedan moj prijatelj u spec.policiji dobio 20 % rvi ptsp (lakši oblik ) i zamisli stavili ga bez ovlaštenja da pere automobile u postaji ( to je slučaj iz sjp požega).eto toliko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se kolega da baš nisi u pravu što se tiče sad ovog vremena (nekada si mogao ostati bez ovl. i završiti na pranju auta) aku ti uzmu ovl. i proglase te nesposobnim za ovl.sl.osobu, ideš dalje na komisije koja će odrediti dali se radi o prof.nesposobnosti ili o općoj nesposobnosti i onda tako dalje (jedno duže vrijeme) dok ne dođeš do mirovine.

Pišem to zato što sam baš na ovim stranicama i još nekim sličnim pročitao slična pitanja i ljudi iz iskustva su govorili o tom problemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP zdravlje i fizička sposobnost djelatnika

sve mi je to nelogično i smješno do kraja iz više razloga.

1. da sam u ovakvom stanju "tehničke ispravnosti" došao na pregled u šarengradsku 1990.godine nema teorije da bi me primili na posao

 

2. sad radim kao RVI , i mogu i dalje raditi, niko me iz mupa ništa ne pita za zdravlje, osim šefa koji je razuman (hvala bogu) pa u nekim situacijama uskoći , da koji sl. dan kad me stisne

, što poslje odradim i dam sve od sebe i tako mu zahvalim.

 

 

3. status RVI u PU ne znači ništa nikome , mislim na kadrovsku i one koji bi trebali misliti o tome, u smislu da automatski takvim ljudima koliko je moguće prilagode radna mjesta u smislu uvjeta rada.

 

4.status RVI ne znači ništa na komisji za produženje bolovanja, otprilike kao da sam ratovao u bangladešu ili saudijskoj arabiji

 

5. djelatnici koji su obavezni iči na " tehnički pregled" -provjeru tjelesne sposobnosti -muškarci do 40 godina starosti , a imaju status RVI ne moraju ići na provjeru fizičkih sposobnosti.

dakle ne moraju biti tjelesno sposobni -a i dalje rade i raspoređuju se na više ili manje zahtjevna radna mjesta, što je ponekad i upitno dali su zaista fizički sposobni za obavljati baš te poslove koje obavljaju..

6. tjelesna sposobnost OSO , ocjenjuje se po godinama starosti u nekoliko kategoerija kriterija , a trebalo bi ih biti malo više jer ne mogu biti po istoj kategoriji ocjenivani oni sa 30 i 39 godina -ne znam na pamet dobne granice pa sam možda pogriješio u primjeru , ali tri kategorije od 18 do 40g je malo.

iz ovog treba izdvojiti SJP , odnosno ATJ koji imaju posebne kriterije.

7.HRVI sa dijagnozom PTSP , automatski nije sposoban za rad OSO , ne može nositi oružje , na komisiji za produljenje bolovanja nema problema, ali ako nema ptsp , može raditi iako ima HRVI bilo kojki postotak oštečenja organizma po drugim dijagnozama -osim ako mu ne fali koji organ, jer organ mora imati sve organe na sebi(barem vidljive organe) :-D

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biti u pravu ili ne to je pitanje bez pravog odgovora.napisao sam ono što znam sigurno 100% i mogu samo dodati isto tako glede gubitka organa što kolega navodi ::: znam policajca koji radi a recimo nema jedan prst na ruci ,koliko sam upoznat nije ga imao ni prilikom prijema 91.g. i sve OK.nadalje poznajem policajca koji je u službi tragično izgubio jedno oko i on naravno radi kao ovlaštena osoba i što sad kažeš na ovo.moram ti reći da osim rvi na provjeru tjelesne sposobnosti nisu morali ići niti rukovoditelji što je totalni idiotizam ( navodno da su sad i oni obvezni provjeri ).

ponavljam policajac sa 20% ptsp (lakši oblik) pripadnik specijalne policije nakon utvrđene dijagnoze -završio na mjestu pranja službenih vozila. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sadasnje stanje zaista smjesno.

 

na bolovanju sam oko 2 mjeseca , bio na komisiji za produzenje bolovanja i jedva mi produzili bolovanje nekih 10 dana, i napisali doslovno,bolovanje do 15.12 zatim uputiti na posao.

drugostupanjsko 50% trajno ih ne zanima.

socijalna kaze da trebam biti minimalno 3 mjeseca na bolovanju , a sad mi kaze da su papiri sa drugostupanjske došli u MUP(ne znam kako) i da ja na neki nacin po sili zakona nebi ni mogao raditi jer sa 50%RVI se kao automatski gubi ovlaštenje , te da su je zvali iz mupa da me sto prije posalje na procjenu radne sposobnosti(sad kao moze i prije tri mjeseca bolovanja)jer . posao OSO sa 50%HRVI za stalno ne mogu raditi ,pa mi preporučuje da ostanem na bolovanju , kada sam joj rekao da su me u gestapu,tako mi zovemo ovdje komisiju za produzenje bolovanja otpilili , i pokazao joj sto su napisali" bolovanje do 15.12.zatim uputiti na posao" ostala je bez texta.

sad kao moj doktor treba izvrsiti obradu za invalidsku komisiji koju ja trebam njoj donjeti, a dao mi je mau uputnica da obavim ponovne pretrage, koja opet trebam čekati mjesec dva dok dojdem na red.

nake kolege su mi rekle da uopće ne trebam praviti nove nalaze , ta da je dovoljno imati drugostupanjsko rješenje,ako je za stalno.

sad se ja pitam tko je tu lud: socijalna radnica , moj doktor,komisija za produženje bolovanja????

također nigdje nisam nasao pisani trag da HRVI preko 40%automatski gube ovlaštenje.

ako je to takjo onda me je netko trebao pozvati iz kadrovske.,barem tako mislim.

molim da mi date kakve takve odgovore,jer me stanje zbunjuje i uznemirava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sori nisam vidio onaj post od prije ja sam ti imao isti slućaj ja sam već prošao prvostupnu komisiju mupa a ova lokalna komisija me htjelaq vratit, na sto sam ja reko nema problema ako koga ubijem na oposlu vi ćete odgovarati i tu se sve promjenilo više opće nisam morao ići njima na komisiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne kuzim kakva je to prvostupanjska u MUPU o kojoj pricas.

ja znam za HRVI prvostupanjsko i revizija tj. drugostupanjsko.

znam za produženje bolovanja je L.P. u odredjenoj županjii -e ti me gnjave

znam i za procjenu radne sposobnosti u MUP-u , tu me još nisu poslali, a ne znam tko me tamo salje osim socijalne radnice iz PU.

sad je doslo do zbrke , neki kažu ponesi drugostupanjsko sa postoječim nalazima i to je to, drugi kažu napravi sve nove nalaze.

moj doktor kaze da trebam biti 6 mjeseci na bolovanju , socijalna rad.da trebam biti tri mjeseca da bi me mogla uputiti , a neki kažu da uopće nebi smio raditi sa 50%RVI za stalno , a sto ove u komisiji za produzenje bolovanja ne sljive 2% kao ni HRVI status, a kako nemam ptsp, ne mogu reci isto sto i ti,tj. ako nekoga ozljedim da će one biti krive. jer policajci svi mogu raditi ako nemaju ptsp po njihovom mišljenju, a oštećenje organizma je nevazno po njima.

dali netko zna u kojem pravilniku stoji da ako je osoba HRVI preko 40% automatski ne može obnašati službu kao OSO. to bi trebao odnjeti onima za produzenje bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo kolega mog primjera ja imam još iz davnih 90 godina drugostupanjsko rješenje o statusu RVI 40 %, zaposlen u MUP-u, nisam potezao da mi se poveća onda invalidnost iz razloga o kojem ti pišeš tj."preko 40%" nemožeš biti oso, tako se pričalo a nikad nitko nije to meni sl.potvrdio.Na bolovanju sam od 3.mj.ove godine i na komisijama za produženje bolovanja nisam imao problema, produžavali su mi uvijek po 1 ili 2 mjeseca i sada nakon mog traženja konačno su mi papiri za MUP-ovu komisiju otišli preko soc.radnice prema Šaringradskoj.Da budem iskren nitko mene nije gurao da idem na tu komisiju, nego sam ja to sam tražio, čini mi se da nitko od onih koji bi trebali te uputit nisu žurili, i tako sam ti ja već 9 mjeseci na bolovanju i još nisam došao ni do naše komisije,a kamoli dalje, evo to ti je moje iskustvo pa ako ti nešto mogu kakvim savjetom pomoć biti će mi drago :-)

I meni su članovi ovih stranica jako puno,puno pomogli svojim savjetima i primjerima a na tome im neizmjerno hvala, jer suhoparni zakoni su puno razumljiviji kad ti ljudi na svojim primjerima to pojasne ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je nezgodna situacija.

produzenje bolovanja , zeza me L.P. za produzenje bolovanja.

ne salju me na procjenu radne sposobnosti.

dakle da zakljucim! ima li ikakav propis da se sa preko 40%HRVI ne može raditi kao ovlaštena osoba?, jer ako to postoji onda bi onima na komisiji za produzenje bolovanja to stavio pod nos,i onda bi morali bezuvjetno produzavati dok odem na komisjiu za procjenu.

opet ponavljam socijalna radnica tvrdi najmanje 3 mjeseca bolovanja da bi me poslala, moj doktor tvrdi 6 mjseci bolovanja, i sad je tu nastala neka konfuzija.

Drugo pitanje je kad se ide na komisju MUP-a , dali treba imati nalaze koje sam imao za HRVI+prvostupanjsko i drugostupanjsko? ili treba praviti sve nove nalaze? jer da opet sve to napravim treba mi skoro 2 mjeseca.,s obzirom da dojdeš kod specijaliste pa te narući za mjesec dva, a u medjuvremenu te gnjave za bolovanje na komisiji za produzenje bolovanja, pa je onda cijeli postupak u zacaranom krugu a vrijeme prolazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija