Jump to content

Imovinska korist


anonimno

Preporučene objave

U akciji autor II su mi oduzeli nekih 500-tinjak cd-a sa piratskim igrama i filmovima. Sudski proces je trajao nekih 3 godina (sve skupa je bilo 2 ročišta). Odvjetnik mi je naplatio 15 000 kn za svoje usluge (sa kojima nisam zadovoljan i osječam se prevarenim), te su troškovi vještaka za jedno vještačenje tih 500 cd- a iznosili 8000 kn. Sve sam to pretrpio i platio, te sam priznao sudu da sam koristio nelegalne cd-e, ali mi je državni odvjetnik prišio i prodavanje tih cd-a. Sve sam pretrpio, bio sam već i pod velikim stresom te sam htio da se sve što prije završi. Dobio sam 3 godine uvjetno. Žalbu nisam pisao jer je odvjetnik tvrdio da sam jako dobro prošao, ali me nije upozorio na jednu stavku u presudi: " Čl. 82 KZ-a propisano je da nitko ne može zadržati imovinsku korist, pa je sud iz tog razloga oduzeo optuženiku iznose od 24 614 kn za raćunalne igrice, te 33603 kn za filmove, što ukupno iznosi 58 217 kn, a koji iznos ujedno predstavlja imovinsku korist, koju bi optuženik morao platiti da je navedena autorska djela nabavljao legalno". Danas mi je stigla uplatnica od suda na taj iznos, gdje piše da moram platiti u roku od 30 dana. Za moja primanja, te moje imovinsko stanje i mojih ukučana je to nezamisliv iznos, iznos koji nemožemo platiti ni za 5 godina, te još otplačujem kredit za troškove odvjetnika i vještačenje. Stvarno neznam što napraviti, te se najviše bojim administrativne zabrane na plaću, jer sam uvjeren da bi me poslodavac otpustio da sazna za to. Molio bih vas za bilo kakav savjet što učiniti, te se ispričavam na podužem postu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija