Jump to content

stan i zajednički prostor


beni

Preporučene objave

na početku molim administratora da ovu temu stavi gdje joj je mjesto.

pitanje koje me muči; nudi mi se stan na kupnju u potkrovlju i on ima jedan uređen prostor u koji se ulazi sami iz tog stana, vlasniku su ostali stanari dali suglasnost da ga smije koristiti.

mene zanima mogu li imati kakve probleme sa tim prostorom ako stanari promjene mišljenje, dosele novi ili im se jednostavno ne svidim pa mi želi inatiti?

nagllašavam stan je u potkrovlju i iznad njega je prostor u koji se ne može ući nego samo iz ovog stana iako po papirima ne pripada stanu.

ujedno je u sklopu stana jedna soba koja isto papirima ne pripada njemu ali su i za to stanari dali suglasnost vlasniku da koristi.

puno suglasnosti, praznih prostora do kojih mogu samo iz svog stana a i puno mogućih problema.

kako to riješiti da se kasnije ne lupam po glavi???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ta suglasnost stanara nije prenosiva, ne znam točan sadržaj, ali ako ono glasi na ime, a ne na nekretninu, onda automatski prema tebi ne vrijedi.

 

Stanari mogu promijeniti mišljenje i zabraniti ti da se koristiš tim prostorom, moraš s njima sklopiti kupoprodajni ugovora ili tražiti ponovno suglasnost za uređenje tog dijela zgrade.

 

Isto tako taj potkrovni prostor možeš koristiti samo ti, te koliko ja znam samo u onom omjeru koji se nalazi neposredno iznad tvog stana.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija