Jump to content

25.07.2005., zakoni za pravosudni pročišćeni na taj dan


Tommy

Preporučene objave

Kolege, navalite na pročišćene tekstove zakonâ za pravosudni važeće na dan 25.07.2005. Možete ih naći na stranici:

 

http://free-sb.t-com.hr/Tomislav-Mirosavljevic/25-07-2005-zakoni.exe

 

Tu je i pročišćeni tekst Ovršnog zakona uslijed nedavne veće izmjene, kao i Odluke Ustavnog suda o izmjeni Zakona o DSV-u i Zakona o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi tommy,

 

jako je lijepo od tebe sto si odlucio prociscene tekstove podijeliti svim kolegama i sto si ulozio odredjeni trud u to.

 

Nadam se samo da su to skroz naskroz procisceni tekstovi ...oprosti kaj pitam al znala sam dobit razne skripte koje nisu imale nikakve veze sa vazecim zakonima

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naravno da su svi tekstovi zakona pročišćeni, i svi su u tako pročišćenom tekstu važeći baš na određeni dan. Nema straha.

 

nače, ne pada mi na pamet obmanjivati ljude i nanositi nekome štetu. Pa i ja sam učim iz tih tekstova. :)

 

Pri prociscavanju zakona puno su mi pomogli procisceni tekstovi zakona ponuđeni na www.korekt.hr.

 

Što se tiče izmjena i dopuna, znam da su Zakon o DSV-u i Zakon o radu doživjeli sitne izmjene odlukama Ustavnog suda te znam da su u proceduri izmjene Stečajnog zakona i Zakona o sudovima i da se priprema nova izmjena ZPP-a i Zakona o poljoprivrednom zemljištu, a možda je u pripremi i izmjena Zakona o DSV-u, ne znam.

 

Uglavnom, tekstove neizmijenjenih zakona dajem u neizmijenjenom obliku jer sve zakone i druge propise za pravosudni inače donosim u paketu.

 

Dobra ideja! Slijedećem izdanju zakonâ priložit ću popis izmijenjenih propisa radi otklanjanja nedoumica.

 

Uzivajte!

 

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i samo da se nadovežem na prethodnog kolegu - u NN od 11.07.2005. objavljen je i Ispravak Zakona o izmjenama i dopunama KZ-a

 

čl 48. treba glasiti:

U članku 279 stavka 1 iza riječi "kaznenim djelom" stavlja se zarez, a riječi: "za koje se može izreći kazna zatvora od 5 godina ili kaznenim djelom počinjenim u sastavu grupe ili zločinačke organizacije" brišu se."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na obavijesti!

 

Kolege, možete biti mirni. Imate sve pročišćene tekstove zakona, osim, stvarno i istinito, Zakona o poljoprivrednom zemljištu (zadnja izmjena objavljena u NN od 25.7.2005.). Taj zakon te KZ i Zakon o državnim službenicima i namještenicima ću se potruditi donijeti pročišćene u slijedećem izadnju pročišćenih tekstova.

 

Inače, predlaže se usvajanje Zakona o državnoj službi, koji prijedlog zakona je prošao prvo saborsko čitanje.

 

Kolege, nemojte se ljutiti, ali nisam ni ja svemoguć. :)

 

Aquamaris, hvala na primjedbi za KZ! Hvala i Anonimu!

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema na čemu, kad si se ti ovako potrudio najmanje što možemo je dodati nešto što i sami primjetimo, kad smo ionako većinom iskoristili tvoj trud i praćenje zakona :-):-)

Daj mi samo molim te pojasni, ti si u novom ovršnom izmijenio sve članke a crveno je naznaka od kad se primjenjuju ili ove koji se primjenjuju za šest mjeseci nisi ni mijenjao, ja naime polažem u rujnu pa mi je to važno

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema frke Anonimo! :)

 

Ovršni zakon, kako sam ga donio u pročišćenom tekstu, nalazi se u istom obliku na stolovima sudaca Trgovačkog suda SB, dok Hrvatski sabor ne objavi pročišćeni tekst Ovršnog zakona, što je obećao učiniti u prijelaznim odredbama zadnjeg Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona.

 

Uistinu, to je pročišćeni tekst Ovršnog zakona sa svim dosadšnjim dopunama i izmjenama, koje su već inkorporirane u pročišćeni tekst, a one uokvirene napomene u tekstu zakona i na kraju teksta zakona su dodatna pojašnjenja, odnosno izvatci iz zadnjeg Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona, koje je i www.korekt.hr posebno izdvojio.

 

Ak' imaš vremena, pogledaj i temu "ZAKONI I PRAKSA FROM TOMMY" u folderu ''PRAVOSUDNI...", gdje imaš link na pročišćene tekstove zakonâ na dan 05.08.2005.

 

Inače, Anonimo, sretno na ispitu !!!!!

 

Uzivaj!

 

Tomislav

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija