Jump to content

Prvi put je nateže..nemojte me odmah napasti ! ;-))


Sly1702

Preporučene objave

Evo da se najavim..i prijavim.... ;-) U odori sam od '92...u Hvo sam bio do '95...prelazim u HV i tu sam do danas...Imam 46 godina i nedavno sam dobio " čestitku " da nisam u mogućnosti napredovanja ( da napredovanja...vječiti vojnik ) te sam sada po novom rasporedu dobio šup-kartu :-( Imam dosta toga za pitati pa ako bi se našlo dovoljno pametnih glava možda me riješe moje glavobolje.... :-o Pitanje br 1. Šta je sa stažom iz HVO-a....pitanje 2... da li se smije ukinuti godišnji odmor ( II dio...) i još dosta toga..ali o tome drugi put...nisam valjda bio dosadan za prvi put... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ako se godišnji ukida radi 'potreba službe' onda se i MORA platiti.........ako nisi ništa do sada poduzeo u svezi godišnjeg -poduzmi jer je , ako se ne varam, materijalna zastara 3 (tri) godine.........uputi dopis nadređenom zapovjedništvu da ti plate(....sukladno odredbama zakona o službi u OS RH odnosno odredbama Kolektivnog ugovora za DS i DN RH kojima se ta prava reguliraju itd...itd...) neiskorištene godišnje odmore.....zakonski rok im je da ti pismeno odgovore 8 dana i u slučaju negativnog odgovora žali se na višu instancu a i u slučaju negativnog odgovora -pravac odvjetniku......... :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Delta..koliko me pamćenje služi( a neće još dugo :-o ) bili smo jedno u ratu....mislim na HVO i HV....ali nije to bio cilj moga javljanja...iziritirala me činjenica da se netko kod nas ponaša prema nama kao posljednjem smeću...i to je istina ma koliko me netko uvjeravao u suprotno....osjećam to i na svojoj koži jer sam ovdje "uljez"...nisam odavde...i to mi smeta..ako sam se borio za ovu zemlju koju volim kao ništa na svijetu zašto nas tako tretiraju.....nedavno sam posjetio psihijatra i bez ikakvih zadnjih primisli o tome da vadim neku mirovinu jer sam htio još raditi jer kao i 90% drugih sam u kreditima do grla dijagnosticirala mi je PTSP ....I što sada....Bojim se da

ću sada MORATI u mirovinu silom prilika jer se stvarno više ne vidim u MORH-u....

deltacro je napisao:

i što sad ? HVO nema veze sa HV ,a sve ovo ostalo ništa nisi objasnio. godišnji odmor ti smije ukinuti radi potrebe službe :-o

 

Da...hvala svima na javljanju ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija