Jump to content

pomoć


crvena

Preporučene objave

suprug je prije 2 mjeseca odlučio da više ne želi živjeti samnom.Živimo u kući mojih roditelja-u odvojenom stanu u potkrovlju.imamo troje malodobne djece.nemamo zajedničke imovine osim namještaja i auta (star 1,5g.)za tjedan dana se seli iz kuće s autom i još nekim stvarima. sve je bilo o.k dok nisam postavila pitanje alimentacije tj pomoći oko uzdržavanja djece.rekao je da on ništa nema i da ga moram razumjeti da mi trenutno nemože puno pomoći jer ja ionako zarađujem više od njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pomaže suprug vama nego je obvezan doprinositi za uzdržavanju djece.

Ukoliko to ne želi ,u ovom trenutku ste nemoćni da bilo što uradite,odnosno da ga prisilite da skrbi o svojoj djeci.

Međutim,ukoliko dođe do brakorazvodnog sudskog postupka,biti će određen mjesečni novčani iznos uzdržavanja koji će biti dužan snositi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala! to mi je jasno, samo radi još neki posao neprijavljen, želi dići kredit za stan te će manipulirati svojim primanjima jer je i auto na kredit.sve ti je jasno ako je njegov glavni moto.. sad ću živjet svoj život. voli djecu, vodi ih na treninge, ali sve onda kad njemu odgovara tj kad ima vremena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjerit će se kao i mnogi, kako je uzdržavanje djece naplativo prije kredita za auto i stan, kao i svih drugih potraživanja koja netko drugi ima prema njemu.

Pa mu se možda upali lampica.

 

Bilo bi lijepo da uz sam početak razvoda zatražite od suda da donese privremeno rješenje, koje uključuje i uzdržavanje djece. Ako ne, naplatit će mu se u vidu duga na kraju postupka, a to je jednokratno i u cijelosti uz kamatu za nepoštivanje roka koji je uobičajeno 15tak dana.

 

Nemojte misliti da vam se događa nešto neuobičajeno, to što ste od supruga čuli je neka vrsta klasičnog govora koji su već mnogo puta izgovoreni :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija