Jump to content

Poštovani gospodine časniče Poki,


zedox

Preporučene objave

već sam poprilično dugo na ovome forumu i stalno ga pratim.Primjetio sam vaš animozitet prema svakome tko nije kao vi i ne razmišlja kao vi.Ja sam naime na ovom forumu pokrenuo teme koje se tiču MVI-a i njihovih prava.Pošto sam 1993.godine bio 11. MVI u Hrvatskoj ,želio sam svojim iskustvom,sada kada mi se pružila prilika na ovome forumu,javno pisati o problemima ,sa kojima se svakodnevno susreću ljudi sa tim statusom.Međutim vidim da sam izabrao krivo mjesto.Kada sam pročitao neke vaše postove ,vidio sam da su vam uz Vaše piće,tambure i žene,interesi i svađe.Ja se ne volim svađati i zato se povlačim.Ja nemam potrebe pisati o svojim iskustvima,samo sam ih poželio podijeliti sa ljudima,da jadni ne lutaju.Ja sam svoje ishodio, a oni neka pitaju vas za mišljenje.Vi mišljenje svakoga koji nije branitelj osporavate, a pogotovo mišljenje ročnika koji se je slomio na obveznoj vojnoj službi kao ja.Mi smo vam najodvratniji.Nismo rata vidjeli a sada tu nekaj radimo u pravim braniteljima.Ja neću reći da mi je žao što sam ikada obukao tu uniformu,žao mi je jedino što sam bio u istoj uniformi kao vi.

 

Časni gospodine, želim vas obavijestiti da sam obrisao sve svoje postove na tematiku MVI-a i opčenito sve u kojima sam sudjelovao, da vam se kad se vratite iz birtije i počnete listati ovaj forum, ne pogorša stanje na osnovu PTSP-a i da zbog mene ne završite u bolnici.

 

Da bi stekli naziv časnika ugledajte se u gosp.morskogwuka kojem ovim povodom šaljem puno pozdrava.Vama gospodine Poki želim zdrav,dug život i puno pameti.Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo ja uopće nemam PTSP i ne znam od kuda si ga izvukao a kao drugo svi imamo pravo na svoje mišljenje pa makar ono bilo i proturječje drugima, ne osporavam nikome nikakva prava samo prvenstveno skidam kapu ratnicima. Što naravno imam pravo.

Ako si obrisao svoje postove to je tvoja stvar, ne znam od kuda ti to da ja idem u birtije i pijem ??? da volim žene točno je , a volim i tamburice i to jako puno, možda imaš nešto protiv????

Očito sam te izbacio iz takta, ako jesam žao mi je, ali moraš prihvatiti tuđa mišljenja. Ako sam ti išao na živce zašto si uopće čitao gluposti koje ja pišem, očito su te zanimale. Da su u ovoj državi sve istomišljenici kako bi to izgledalo, svatko ima pravo na svoje mišljenje i to moraš prihvatiti bilo da te netko voli ili da te mrzi, a zašto bih ja tebe uopće morao voljeti????

Ja sam gospodine stekao aktivni časnički čin još početkom 1992 a onaj tko mi ga je dao valjda zna zašto je to napravio..

 

Ako sam te uvredio a stvarno nisam imao namjeru ni tebe ni bilo koga drugoga tražim oprost jer to je jedino trenutno moguće.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulazeći u Vaša različita stajališta ili mišljenja, jer i nisam pratio postove, niti želim nikoga podržavati, ali svakako me je pozitivno iznenadilo da danas netko općenito u životu nekome kaže oprosti. To je danas zaista rijetkost. Stoga Poki hvala na lijepom primjeru. Pozdrav obojici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

1) PTSP-Jedino ste na osnovu njega mogli dobiti opću nesposobnost za invalidsku mirovinu.

 

 

 

Re: krvavi danak nakon rata

Hm, o ovome bi se dalo puno toga kazati, a u tome svemu ima puno istine, osobno sam zapovijedao na novogradiškom ratištu i znam što se tamo dešavalo, bacana je paučina o kojoj nikada nitko nije ni riječ rekao i ni dan danas ne znamo što je to bilo. Po sebi znam da imam neke simptome koji su malo neobjašnjivi a gledano sa zdravstvene strane sve u redu svi nalazi ok a meni nije dobro, više puta sam znao izgubiti svijest , sve se vrti oko mene, dođem na CT mozga, i ostala snimanja sve u redu, neurološki gledano sve ok a meni nije dobro i kako to objasniti??? A mogao bih još pisati ali nemam živaca, danas imam HRVI samo 20% i mirovinu od 2600 kuna a punih 16 godina aktivna služba u MUP i HV, pa sada gledaj

 

 

 

2)-Ogorčenost i samohvala

 

 

Re: w

Ljudi nemojte se prepirati, no ja to ne shvaćam kao prepirku već kao mišljenja ljudi koji imaju prava u ovoj državi govoriti,ne tražimo mi od države da nam da veliku mirovinu od 9000 kuna nego da nam da, da možemo dostojanstveno živjeti ( da ne moram sada nakon časnog posla i čina biti budala) kad već za nas nema mjesta u HV i MUP, tražimo da nas država voli isto onoliko koliko smo mi nju voljeli kada smo bili u rovovima, kada smo kisnuli, kada je jedan dio ljudi pljuvao po nama kao i po ostalim poštenim braniteljima , kada su mi pojedini danas veliki Hrvati govorili da sam lud što idem ratovati, kako će nas jugo vojska pojesti itd. a ja sam ipak 1990 krenuo, sada mi neće priznati 90, a tada sam već u kući imao automatsku pušku sa zelenim rapom i drvenim rukohvatom, (neki će se sjetiti toga) nego pišu da sam došao 01.01.1991. pa tko je lud došao na Novu godinu i nakon objašnjavanja sam odustao jer vidim da ne vrijedi, bar ne na ovaj načina, ali ima načina sigurno, samo polako dragi moji branitelji…

pozdrav

 

3)Galama i gluposti o cenzuri.U tekstu još navodite kako ljudi dolaze do mirovine,a borite se protiv lažnjaka.Licemjerno.

 

 

Re: w

Bravo kolega tako je treba reći i ne samo reći nego i vikati ako treba, ako netko ne želi o tome pričati neka ne priča, ali neka se zna da se o tome priča, da se to zna i da će se pričati sve više , ja osobno neću šutjeti a ovdje nitko ne govori o nekim lažnjacima ovim ili onima ovdje se govori točno o ljudima koji su kupili kompletne mirovine jer znamo da nisu nigdje bili, ne znam tko je gdje bio ali oni koji su bili na prvoj liniji fronta i još ako su zapovijedali ti ljudi znaju tko je pravi a tko lažni invalid, vidim da me se hoće uvjeriti kako stvarno imam 500 000 branitelja, danas branitelji koji su ostali pošteno raditi 16 godina u OSRH ne mogu dobiti dobru mirovinu dok god se ne skinu lažni jer nema više novca a ovi koji su radili do danas neće dobiti ni blizu dobre mirovine nego moraju ići da piju tablete i ako nisu bolesni sigurno će postati od svih tableta koji se dijele na psihijatrijama i što je to, prisiljavaju nas da se pravimo ludi, na kraju će biti da nitko nije normalan, i nije, država potiče nerad najbolje su prošli oni koji su bili 5,10,15 ili 30 dana i dobili dobru mirovinu, i ja da o tome šutim, vi gospodo šutite ja neću, mi svi branitelji trebamo dići glas protiv toga. Neka se objavi javno popis HRVI pa da vidimo tko je sve na njemu, da ti se mozak okrene priznali vi to gospodo ili ne i pustite ljude neka izražavaju svoje nezadovoljstvo, neka se ispucaju bar ovdje ako ne smiju na drugom mjestu, oni imaju pravo da pričaju ako im nitko nije oduzimati pravo 91.92.93. da se bore nemojte im oduzimati ni pravo na govor,

Ako nekoga nečija mišljenja nerviraju ne mora ih čitati, možda treba uvesti i ovdje cenzuru na slobodu govora

pozdrav

 

 

4)Gospodin prima mirovinu i radi(nemojte misliti vi) ,a ja navodim ljude na krivi put i pričam gluposti.

6a sranje

Gospodo 6a mirovina je zajeb, i ako ne možete ići u invalidsku mirovinu kao branitelj ne idite ni u 6a jer ste popušili, mirovina je mala, već sam pisao o tome, bacili su me u mirovinu i dali mi kao natporučniku 2600 kuna pa vi sada živite, ganjajte pravu mirovinu a ne ovo sranje, daju vam otpremninu koja je jedna godišnja mirovina pa se vi sada mislite, meni kolega prima 7900 i sada računajte koliko za godinu dobije i to svake godine a nama otpremnina 70 000 kuna i mirovina 2600, kada dobiješ otpremninu imaš toliko rupa da ti nije dovoljno ni 300 000 a kamoli 70 000 ..Moj jedan kolega natporučnik, zap satnije od 01.01. 1991. aktivan otišao u mirovinu sada trenutno ima oko 3300 a kredit mu je 1800 , ima 4 djece, kredi je digao kada je kupio kuću da ima gdje živjeti 16 godina je bio aktivni i sada radi najgore poslove ne bi li prehranio djecu, pa gdje smo mi ljudi došli, na drugoj strani gledam ljude HRVI koji nisu nigdje bili kupili status koji im nitko ne skida, primaju dobru mirovinu i uz to još privatno rade i redovito idu na skijanje, ljetovanje, voze dobre aute PA RECITE VI MENI ŠTO SE DEŠAVA????????

Bolje da ne nastavljam jer ću početi nabrajati imena i prezimena, ne daju javan popis branitelja a svi naši podatci su više puta objavljivani na internetu, već sam to pisao i davao adrese na kojima se mogu pročitati imena i prezimena, JMBG, ime oca , postrojba i odlikovanje , pa sada gledajte..

pozdrav

5)-u vašem profilu ste sami napisali-žene,piće ,tambure

 

Zanimanje:umirovljen časnik OSRH Interesi:žene, piće, tambura

 

6)Ulizivanje moderatoru i zatvaranje teme.Svi šutite,baja je na forumu.Toliko o pravu na mišljenje.

 

Odgovorio sam kolegi sa pravne strane a nisam se upuštao što on može a što ne, ono što spominje opća 20% rat, pa tih 20% nema veze sa odlukom da li je profesionalni ili opći omjer. Svakako da čovjek može raditi što hoće ali ne može to raditi legalno. Kolega Mrljavac mu je dobro rekao, „koliko se to isplati“ a zedox usmjerava čovjeka na krivi put. Smijete vi opljačkati i banku i to se isplati ako vas naravno ne uhvate.. eto to je to ali legalno ne smijete.

Mislim da je ovdje o ovoj temi sve rečeno.

 

Hvala gospodine časniče.Oprostio sam vam,ali na forumu gdje vi vodite glavnu riječ,galamite,svađate,prijetite i vičete ja ne želim učestvovati.Ja vas kao branitelja poštujem.Smatram da ste zaslužili mirovinu.U duši ste ostali časnik i tako treba.Žao mi je samo što ja nisam vaš vojnik.Što se može?Ja sam samo jedan debilni,bolesni jadnik koji nije uspio proći vojnu obuku nego se osakatio preskaćući potok na vojnoj vježbi.Oprostite ako sam vas povrijedio.Ja kao nesposoban za vojsku nisam sposoban ni za život zato nemojte slušati što vam govorim.Samo su mi još ruke zdrave.Otvoriti ću svoj blog pa ću tamo pisati o pravima MVI-a, a vas ću sa poštovanjem ostaviti da uživate sa punim pravom stečena i zaslužena prava.MVI stvarno ne pripadaju tuPozdrav domomovini moj časniče i sretno.Idem u 2.mjesecu na rehabilitaciju u Varaždinske toplice pa ću se tamo družiti sa braniteljima od krvi I mesa.Ipak je to drugačije nego ovako.

 

P.S.

 

I ja isto idem na tamburice, ali ne pijem.Nije baš neki gušt.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega, ja se ne ljutim na Vas, vidim da ste se potrudili ne samo pročitati nego i prekopirati moje izjave, hvala na trudu.

Vidiš nisam nikada razmišljao da mi utvrde i dijagnozu PTSP, do sada mi to nisu davali niti navodili na to. Ako si doktor hvala, vidim da dobro poznaješ medicinu kada ti netko veli simptome, i dobro me upućuješ. Zar ti misliš da ako sam ja bio tamo gdje sam bio da moram imati PTSP ???? Što se tiče moga statusa to pusti meni a teme o MVI pišite i komentirajte, ako si primijetio da ja niti jednom ni slova u vezi te teme nisam napisao, znam da su ljudi koji su dobili status MVI loše prošli i ja osobno ne znam kako da im pomognem i ne petljam se u temu niti ih krivo usmjeravam, a to bi isto poručio i tebi ako nešto ne znaš nemoj pisati o tome, naročito nije dobro davati krive informacije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaše prepravke profila iz umiroljeni časnik OSRH u branitelj ispričavam se.Ja sam dragi moj časniče obolio od PTSP-a,ili ako nisam branitelj od SY BORDERLINE dokazujući već četrnaest godina svoj status i bolest ovoj državi.Kada već nisam mogao biti vojnik,morao sam raditi 13.godina teško bolestan najteže poslove za najmanje novca.Meni ova miroviina od 1000kn-a i nije tako mala kad sam radio za 1800kn-a.Ne ####,ne pijem,ali imam tlak 150/100 i pijem losartic i norvasc kao stara baba.Kada dodjem na ovaj forum podijeliti mišljenje sa svojim dragim MVI-ma moram čitati vaše iživljavanje i frustracije bez ikakvih pravih rješenja.Ja čitam vaše postove iz tog razloga što se nadam da ću pročitati nešto pametno a ne da bih vas osuđivao,ali gdje god vidim lokot tu ste vi sa nekakvom pobunom.Nadam se da će se lokot staviti i na ovaj jer mi je dojadilo prepucavanje sa vama.Više vam neću reći ni A.Nađite neku ženu pa se sa njom dopisujte.Pustite mene na miru.Želim vam sve najbolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da „gospodin časnik“ (ili jedno ili drugo) nije pisao o MVI i ne znam iz kojeg se razloga Zedox okrenuo na njega. Pokušala sam pretražiti postove od Poki i čitajući ih nisam uočila da se baš puno istišće i uliziva (uostalom što ima od toga) nisam primjetilja, samo je malo aktivniji, nego jednostavno razgovara (preko postova) s ljudima i pokušava ih usmjeriti, na pravi put, odnosno vrata. Također, nisam uočila da je pišući nekoga napadao ili omalovažavao, galamio, prijetio, čak što više pomaže ljudima, ako je to grijeh onda „kuda ide ovaj svijet“. Ali, svatko ima pravo na svoje mišljenje i nije mi jasno zašto ste ovo sve shvatili kao napad na Vas osobno.

 

Ne znam gdje ste se našli u prašini ... potraživanju ...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija