Jump to content

Mi-djeca iz prvog braka i nasljedstvo


princeza3

Preporučene objave

Što više čitam zakone manje znam, pa vas, znalce, molim da mi pomognete da znam na čemu sam.

Činjanice: - pokojnik je moj otac;

- nasljednici- druga žena, njihova kćer

i ja (kćer iz prvog braka);

-ostavinska- 2 nekretnine koje glase

samo na oca.

Pitanja: a) dali se nasljedstvo djeli na tri ( 3x 1/3)?

b) druga žena je najavila da će tražiti bračnu stečevinu, zanima me dali to ide putem parnice ili je dovoljna njena izjava da ju traži, pa da joj se odobri? (Npr.znam da je novce za zemljište jedne nekretnine tati dala njegova mama, moja baka (to mi je rekao tata i baka,koja je još živa).

c) ako dobije bračnu stečevinu, kako se onda djeli nasljedstvo?

d) Ima li kakvog utjecaja i značenja činjenica da moj otac nije za mene plačao alimentaciju koja mu je određena (imam to rješenje), pa je očito i moja alimentacija u bračnoj stečevini? Mogu li što napraviti s tom činjenicom?

Pošto me očeva druga žena želi istisnuti što je više moguće iz nasljedstva, važno mi je da znam svoja prava da ih mogu tražiti. Unaprijed hvala! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je otac stekao tu imovinu tijekom trajanja njegovog 2. braka, pola imovine ide automatski njegovoj ženi kao bračna stečevina. A druga polovica se dijeli na tri dijela - 1/3 ženi, 1/3 Vašoj polusestri, 1/3 Vama.

Glede alimentacije koju nije plaćao, nažalost, mislim da je trebalo na vrijeme utužiti baš za to. Ali nisam posve sigurna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija