Jump to content

Povrat troškova u brakorazvodnoj parnici


Mulder

Preporučene objave

Nisam našao odgovorajući forum koji bi se bavio mojim naslovom, pa budem pokušao ovdje:

Dakle, ja sam podnio tužbeni zahtjev za razvod

braka i plaćao svoje sudske pristojbe i naravno odvjetnika 100 EUR po raspravi. Obzirom da u tužbi piše da se od tužene traži plaćanje sudskih troškova, interesira me što to konkretno znači za onog (stranku) koja je podnijela i dobila tužbu tj. mene, a što to znači za tuženu koja je izgubila spor? Kako i koji iznosi se tu pretumbavaju i kojim mehanizmima!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

Ono što Vi plaćate svom odvjetniku za zastupanje je Vaš trošak, koji ste eventualno mogli navesti na sudskim raspravma da tražite, no sudski troškovi su troškovi pristojbe na tužbu, odgovor na tužbu, na presudu, na žalbu, odgovor na žalbu i slično a određuje se temeljem vrijednosti predmetnog spora. Kada Vam u presudi (konačnoj -tu mislim pravomoćnoj) dosude troškovi sudskog spora, obično piše i koliki su to troškovi. Te troškove Vi ćete temeljem pravomoćne presude naplatiti od druge strane ovrhom, i imate pravo tražiti i te i ove od ovrhe troškove, time da možete tražiti i kamatu na te troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija