Jump to content

Odšteta za prometnu nezgodu (odvjetnik mulja???)


Čovik

Preporučene objave

Situacija je sljedeća rodica mi je imala tešku prometnu nezgodu s teškim tjelesnim ozljedama (fraktura lubanje.nagnječenje mozga,lom ruke itd..) .4-5 mjeseci poslije je našla neki odvjetnički ured [zajednički odvjetnički ured xxx-yyyy(nije bitno ime ali je poznat )] i opunomoćila ih da se spore s Croatia osiguranjem uz dogovorenu proviziju od 15 % od dobivene odštete.I sad tu dolazimo do problema naime od uzimanja odvjetnika je prošlo skoro pa dvije godine u kojima se dotični ili tajnica javila 2-3 puta ostalo je ona morala zvati da bi vidila u kojoj je fazi postupak.Nakon svega ona nema pojma u kojoj je fazi odvjetnik je spomenuo da su nudili neku nagodbu ali je on odbio i to nakon što je ona njega zvala umjesto da on njoj javi ! I sad nakon višemjesečnog nejavljanja joj se javi prije par dana sa uputom da bi morala na psihijatrijsko vještačenje (istina je da ona ima psihičkih posljedica zbog nezgode) u zg. koje ona mora platiti cca. 1000 kn a sve u korist tužbe.Meni je cijela ta priča sumnjiva jer smatram da se sve to već moglo riješiti a nedavno sam na nekom forumu pročita iskustvo neke korisnice da je imala iskustvo s tim odvjetničkim uredom i da su je prevarili (u smislu da su joj dali manju odštetu od stvarne te da su joj 2 put proviziju naplatili ,sad jeli istina ili nije neznam ali mi je samo to dodatno probudilo sumnju).Sad mene zanima kako ona može vidjeti u kojoj joj se fazi slučaj nalazi te dali je se može smuljati na način da joj se kaže da je dobila manju odštetu nego li je u stvarnosti te da li primjerak presude ili eventualne nagodbe dolazi i na njenu adresu ili joj ga daje odvjetnik?Također koliki je prosječan vremenski rok kod rješavanja ovakvih presuda ako se riješava sudom te da li bi ona sa navedenim tjelesnim oštećenjima mogla ravnat koji bi trebao bit novčani minimum koji bi mogla dobit.Eto to je to ;-) malo sam odužio skoro pa sam roman napisao ali ako može pomoć ili savjet zahvaljujem :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Evo ova tema je još uvijek aktualna,od novosti u međuvremenu ima samo to da joj je odvjetnik rekao da će u 9mj. ići preko suda voditi spor međutim sad je okrenuo ploču i kaže da će se ipak ići dogovorom riješiti slučaj,i sad ko tu koga je.e ,jer Croatia Osiguranje je u početku ponudilo određeni iznos(radi se oko 100 000kn)a odvjetnik je to odbio jer je znao da može veću svotu izvući i odlučio sudski to riješavat, a sad nakon 3g. gdje on nije ni rekao jeli uopće bio slučaj na sudu nego je na upit rodice kojoj je nestalo strpljenja samo rekao da će u dogovorom s kućom riješiti spor bez nekog velikog objašnjenja ,a da bi ona sad trebala doći u zg da obiđe 3 sudska vještaka radi potrebene dokumentacije ili šta veći ,na što mu je ona rekla da ona nema para za platit te viještake pa je on konstatira da će to odbiti od provizije iako je htio keš na ruke kao i prvi put kad je morala platit 1000kn bez računa,evo meni i dalje ovo smrdi pa ako ko može pomoći i odgovoriti na par pitanja iz prvog posta.Malo sam smuljao post dosta je rano mora se na posao pa se ispričavam ako neke riječi ili pak rečenice djeluju nepovezano.Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija