Jump to content

što protiv kaznenog naloga? HITNO


neko

Preporučene objave

dobila sam presudu o kaznenom nalogu, proglašena kriva po čl.173/1 KZ,-mizerna količina-1,8g, kazna 3200 kn + 500 kn sudskih troškova..studiram i to pravo, nesmijem bit osuđena. 8 dana za prigovor. i ako je to Presuda o k.nalogu, dal mogu pisat žalbu umj prigovora ili mi je isto? koje su mi uopće opcije budući da se u tom sluč. odluka MOŽE izmjenit na moju štetu?

inače radi se o karlovcu, tamo su gadni.. jel istina da nemogu diplomirat ako me osude? :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko kaže da ne smijete biti osuđena?

Možete biti osuđena.

Bitno je da kada se javljate za emki poao u državnoj službi, niste pod kaznenim progonom.

 

Diplomirati možete, pa čak i raditi u državnoj službi. Nakon nekoliko godina će vam se to kazneno djelo čak i izbristai iz evidencije ako ga ne ponovite (ili neko drugo djelo)

 

Prigovorom se automatski poništava kazneni nalog. Ne treba biti obrazložen, ali ipak razmislite prije prigovaranja, jer državno odvjetništvo traži veće kazne nakon prigovora. To je pravilo, ali ne znači da možete i bolje proći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

recite mi još samo-

ima neka posebna forma tog prigovora ili je glavno da navedem br. naloga i ostale podatke ?

ja ću pokušati pa što bude bude..

jeli dovoljno da napišem da koristim svoje pravo da se provede rasprava i da želim biti prisutna donošenju odluke?

ili bi bilo dobro i da navedem koji članak zakona?

to je za sada sve čim vas tlačim, sutra šaljem prigovor

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija