Jump to content

Pomoć za koju moram doznati do 9h sutra 12.veljače!!


karbekian

Preporučene objave

Ispričavam se svima za ovako kratak rok,ali ujedno molim i za pomoć!!

Dakle radi se o sljedećem...Bio sam naveden kao svijedok od strane brata u kaznenom postupku koji se vodi protiv njega.Kao članu uže familije bilo mi je ponuđeno da prihvatim ili odbijem blagodati ne svjedočenja prilikom prvog ročišta.Što sam ja prihvatio i ne svjedočio.Sada sam ponovo dobio poziv za glavnu raspravu kao svjedok radi ispitivanja.Pitanje glasi..Dali ja moram doći na glavnu raspravu ili ne?!Koliko sam shvatio sutkinju,ona je rekla da će mi pozivi stizati i da ih ja potpisujem,ali nisam dužan doći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

 

Ne može se bratov iskaz čitati ako on odbije ponovno svjedočiti koristeći blagodat

 

čuj, srećom za ovoga, on je otišao ipak na raspravu i riješio problem pa ga ovo više ne zanima.

pogotovo ne ove pravničke "iigre riječi".

 

pa rekao je čovjek da je koristio blagodat i dao iskaz. ako se kaže "čitati " iskaz, to ne znači bukvalno "čitati" od riječi do riječi, jer i tako nema što da se pročita kad svjedok nije ništa ni iskazivao.

 

ali će se izvesti taj dokaz iako od njega nema, što bi se seljački reklo, nikakve koristi. i to sve dok strana koja brata predlaže kao svjedoka recimo ne odustane od izvođenja toga dokaza, što može, ali i ne mora.

 

zato je važna uredna dostava, odnosno, ako je između dva ročišta proteklo vrijeme određeno ZKP-om, tog svjedoka se opet mora zvati i pitati želi li ili ne svjedočiti, inaće, bitna povreda.

 

e, kako sad odosmo baš u procesnu zavrzlamu mnogima nepoznatu, bolje da ja prestanem.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija