Jump to content

Zakon o komunalnom gospodarstvu -čl.22


Maza21

Preporučene objave

U Zakonu o komunalnom gospodarstvu ne stoji da se za parkirno mjesto naplaćuje komunalna naknada (kao što se plaća na stambeni prostor, garažni, radione i poslovni prostor ,mislim da je to navedeno u čl.22) no GSKG uredno našoj zgradi naplaćuje i komunalnu naknadu za vanjska parkirna mjesta. U rješenju koje smo dobili, u opisu je navedeno:

garažno mjesto, parkirno mjesto.

 

Da li se ovdje vrijedi žaliti na to rješenje, ima li smisla? Tko poznaje Zakon o komunalnom gospodarstvu ima li kakvu ideju?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o komunalnom gospodarstvu ne definira garažno mjesto. Neznam kako je definiran garažni prostor (i je li uopće definiran) Odlukom o komunalnoj naknadi Grada zagreba. Osnovu za naplatu vajnskih parkirnih mjesta, trebalo bi potražiti upravo u toj odluci.

 

Pravu definiciju "garažnog prostora" trebale bi date neke druge struke - mislim građevinske.

 

Prema Zakonu o zakupu i prodaji poslovnog prostora:

Garaža je prostor za smještaj vozila, a garažno mjesto je prostor za smještaj vozila u garaži.

U praksi nije bitno da li se radi o trajnom ili privremenom objektu.

 

P.S.

Preseljeno iz ostalih pravnih pitanja.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maza21

Novak

 

 

 

Pristupio: 16/5/2007

Broj objava: 5

 

 

Online! GSKG-Zagrebački Holding i plaćanje pričuve za parkirno mjesto

Vlasnica sam stana sa vanjskim parkirnim mjestom (ne garažom) za koje mi GSKG- Zagrebački holding naplaćuje mjesečni iznos pričuve. Dobila sam informaciju od voditelja PS Črnomerec da po zakonu nisam dužna plaćati pričuvu za parkirno mjesto. Napisala sam zahtjev za pravnu službu GSKG da me izbrišu iz te evidencije u koju su me upisali ne znam temeljem čega, vjerojatno temeljem dokumentacije koju im je investitor predao. Da li netko zna što se od ostale dokumentacije (od stana) treba predati kada se piše takav zahtjev (možda elaborat ili slično)? Naime, pravna služba pri GSKG nije mi dala taj odgovor budući oni ne daju pravne savjete. Unaprijed hvala i pozdrav.

 

 

10:47 21/2/2008

 

 

Mazo, molim Vas nemojte duplicirati istovjetna pitanja po forumu.

Budući da ste u ovom postu dali još poneka pojašnjena ovdje je c/p posta koji je delete-iran. Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija