Jump to content

Kako platiti kaznu za parkiranje?


DenisB

Preporučene objave

Dobio sam kaznu za nepropisno parkiranje, ok - kriv sam i kontam da mi je najjednostavnije platit i kraj... Mislim, mogao bih se pisati zalbe, ici na dobrotvorni rad, ali sad je zastara produzena - kakve sam srece - jos bih dozivio da me posalju na kamenolom u Bracu to odradit za jedno 20-30 god... :)

 

E sad, pitanje - mogu li tu nekakvu uplatnicu koju sam dobio za brisac platiti preko interneta? Mislim, kako ce oni znati da sam to platio bas ja i bas tu svoju kaznu?! Mislim, ne kuzim - da li svaka kazna ima jedinstven model i poziv na broj odobrenja?

 

Ili da to jednostavno platim u ZAP-u ili vec negdje drugdje?

 

Hvala na savjetu!

 

Pozdrav,

Denis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je tako jerbo si prekršajni sudovi uopće ili nikako ne rasknjižuju uplate, lakše je čekati sucu dok mu ti osobno, fizički doneseš dokaz plaćanja, nego da mu to odradi nekakva financijska služba prekršajnog suda koja bi to trebala odraditi (nema čime, nema tko, ne zna kako).

 

Banana, kivi, mango, nazovi to kak god želiš.

 

Nadopuna: ista stvar za ostala tijela koja vode pp i donose rješenja, odnesi fizički dokaz plaćanja, to je najsigurnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako je uplatnica od komunalnog poduzeća, onda se ne plaća sudu. U prekršajni postupak kod suda postupak ide tek kad se uplatnica ne plati u roku.

 

Uplatnicu možete platiti netom, vjerojatno će je u računovodstvu u "parking-firmi" i radužiti po broju unutar poziva na broj. Međutim, uputno bi ih bilo nazvati i pitati, pa ako računovodstvo nemaju uređen na taj način možete ispis i faksnuti.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovat... :-?

 

I sta onda, da li ce mi onda nakalemit i sudske troskove?! Ili sudac, ako platis kaznu na vrijeme, radi "pro bono", tj. doneses mu potvrdu da si platio na vrijeme (kad te se pozove, tj. kad dobijes prekrsajni nalog) - ti mu pokazes da si platio u roku, on se zahvali, dovidjenja-dovidjenja i to je to, nema sudskih troskova, nikom nista?! Pa nije ni cudo da su nam sudovi pretprani ako stvari tako funcioniraju!

 

Cekaj, je li to moguce - jesam dobro shvatio!? :-?

:-)

 

Pozdrav,

Denis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svasta... Nisam pojma imao da to ide tako.

 

I kome se tamo trebam javiti? Pojavim se na sudu i kazem da sam donio dokaz o uplacenoj kazni? :)

 

Btw, sad sam pogledao obavijest koju sam dobio sa uplatnicom i apsolutno nigdje ne pise da se to mora odnijeti na sud (tj. obavijestiti nekoga o uplati) - pise samo da je u mom interesu da se obavijest i priznanica sacuvaju radi reklamacije.

 

Stvarno smo u srednjem vijeku sto se tice administracije... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije tu problem u prekršajnom sudu ili nekom drugom upravnom tijelu koje vodi postupak, jer oni da i hoće ne mogu vidjeti da ste Vi uplatili novčanu kaznu.

 

Problem je u tome što se taj novac uplaćuje u državnu riznicu i oni jedini mogu vidjeti na svojim izvadcima da ste Vi to uplatili, ali bi oni nakon toga trebali te obavijesti slaiti prekršajnim sudovima i ostalima koji su vodili postupak, ali to ne rade.

 

To njima i odgovara jer oni nemarni koji ne sačuvaju uplatnice ili na drugi način ne mogu dokazati da su uplatili određenu kaznu ponekad moraju platiti ponovo ili to ići "odraditi" u zatvoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tc, tc, tc...

 

Ok, hvala na savjetima i rasvjetljavanju (meni) maglovitog pravnog svijeta!

 

Dakle, da zakljucim, sad nakon sto sam platio svoju kazu trebam:

- odnijeti priznanicu na sud (javiti se tamo nekom, oni tamo valjda znaju sto dalje) ili

- sacekati da me se pozove na sud i onda odnesem priznanicu o uplati kazne

 

U svakom slucaju - placanjem kazne sam odradio svoj dio obveze.

 

Eto, ispravite me ako sam nesto krivo shvatio i/ili krivo srocio ovaj zakljucak.

 

Hvala svima na pomoci!

 

Pozdrav,

Denis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni sud ni policija nemaju analitičke evidencije uplata.

Nazovite na policiju, recite da ste platitli parking kaznu i oni će Vam reći kome morate dosataviti kopiju uplatnice. (najvjerojatnije polciji, jer se pretposatvljam radilo o skr. pr. post.) I moguće je da ćete moći samo faksnuti.

U svakom slučaju, dostavite im kopiju, a original zadržite za sebe. Nije isključeno da Vam i nakon dostavljenog dokaza neće poslati opomenu.

 

 

PLaćanjem ste odradili dio kazne, ali morate čuvati dokaz da ste kaznu odradili. Hm...a kažu da u našem društvu treba dokazati krivnju :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznjen sam sa 400,00kn i pise da kaznu mogu platiti u navedenoj Policijskoj postaji ukoliko izgubim uplatnicu...

 

Ma sada bih najradje uslikao i uplodao tu obavijest da vidite kako to izgleda, ali nemam kako u ovom trenutku... :)

 

Piše (nakon "objašnjenja" prekrsaja) da sam kazbu dužan platiti u roku 8 dana na mjestima predvidjenim za uplatu na ziro-racun, odnosno da sam ih duzan dostaviti podatak tko je upravljao vozilom (ako nisam ja). Pise da kaznu mogu platiti iskljucivo tom uplatnicom i ako ju izgubim ili ostetim da mogu platiti u pp. I na kraju da je u mom interesu da sacuvam tu obavijest i priznanicu radi reklamacije.

 

Pozdrav,

Denis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija