Jump to content

Tehnološki višak iako sam stjerana na fakultet


CarpeDiem2008

Preporučene objave

Lijepo molim za pravni savjet u vezi slijedećeg:

 

U 9.mjesecu 2007.(upravo pred upis zadnje godine stručnog fakulteta na koji sam poslana od strane bivšeg poslodavca Hrvatskih Telekomunikacija d.d.),otpuštena sam kao tehnološki višak.

Napominjem da me je kompanija primorala na taj stručni fakultet i obavezala se platiti sve godine (što i jesu učinili do 4.godine) i onda upravo pred upis zadnje godine proglašavaju me tehnološkim viškom, ne nude nikakvo drugo radno mjesto iako kompanija još uvijek ima manjak moje struke i naravno ne uplaćuju tu zadnju godinu.

U Ugovoru o plaćanju školovanja nije nigdje bilo članka s čim se oni obvezuju, nego samo moje obveze i to:

- zabrana odlaska iz kompanije usred školovanja i 2 godine nakon diplome

- obaveza vraćanja cjelokupne sume potrošene na moje školovanje ukoliko odem iz kompanije prije zadanog roka.

Sve sam dala u roku, nije bilo nikakvih primjedbi na moj rad, niti nikakvih posebnih objašnjenja.

 

Molim Vas za pomoć: Da li me je kompanija smjela otpustiti usred školovanja na koje me je ista poslala i da li su bili dužni platiti i zadnju godinu?

 

VELIKO VAM HVALA!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zao mi je zbog vaše situacije, no ako baš nigdje ne piše u ugovoru da se poslodavac obvezuje financirati vaše školovanje do tog i tog stupanja neznam na temelju čega bi se nastavak financiranje trebao nastaviti.

Ima li mjesta žalbi na otkaz jer ako vas školuju i ako imate deficitarno zanimanje kako ste otpušteni kao tehnološki višak, možda bolje da se probate uložiti zahtjev za zaštitu prava poslodavacu na odluku o otakzu, (rok - 15 dana od dana primitka), a sve kako biste sebi ostavili otvorene mogućnosti ostvarivanja svojih prava na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija