Jump to content

braniteljska mirovina i čin naknadno


silo

Preporučene objave

Poštovani!

Bio sam dragovoljac domovinskog rata. , zamjenik zapovjednika izviđačkog voda. U rat sam otišao srcem, bio sam na prvoj crti. Nisam se borio za činove.Dobivao sam plaći vojnika.Sada sam dobio rješenje da idem u mirovinu (opća nesposobnost)20 % vojni, 80 % civilni. Za statur HRVI sam ponovo podnio zahtjev.

Moje pitanje glasi : mirovina će mi se obračunati po činu vojnika. Koji je postupak da dobijem naknadno čin? Pa ja sam raspoređivao ljude u ratu koji su se kasnije izborili za mjesto pukovnika...

Da li uopće postoji nekakav pravilnik po kojemu dragovoljac domovinskog rata , 2 godine sudjelovanja dobiva nekakav čin?.

Drugo pitanje je , ako dobijem status HRVI dali se onda uzima za dva čina više obračun mirovine?

KOlikoj se mirovini sada mogu nadati i kako doći do većeg čina naknadno?

Puno hvala na odgovoru. :-?:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

silo je napisao:

...

Koji je postupak da dobijem naknadno čin? Pa ja sam raspoređivao ljude u ratu koji su se kasnije izborili za mjesto pukovnika...

Da li uopće postoji nekakav pravilnik po kojemu dragovoljac domovinskog rata , 2 godine sudjelovanja dobiva nekakav čin?.

Drugo pitanje je , ako dobijem status HRVI dali se onda uzima za dva čina više obračun mirovine?

:-(

Nema tog postupka.

Nema takvog pravilnika.

Ne uzima se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da te utješim ,bio sam desetar u jna,nisam na vrijeme prijavio čin...94...95 je isticao rok po nekom zakonu po kojem si mogao prevesti čin...a ja ratovao...nisam imao vremena hodati po sekretarijatu za narodnu obranu...i ostao bez dočasničkog čina....ništa unazad...gleda se samo papir...ukaz o činu potpisan od ministra obrane ili opunomoćenika...pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija