Jump to content

2 kw


Dusty

Preporučene objave

Pozdrav kao prvo.

 

Kao drugo muci me jedna stvar:

 

Zaustavilo me nije bitno gdje... u 3,30 sati ujutro.

 

Pretreslo mene i autu sto me zacudilo kao da sam krimic neki.

 

Kad nije nadeno ono sta su mislili da posjedujem kazili

me radi 2kw prekoracenja od dopustenog koliko pise na vozackoj a to je 75 kw ( vozai sam automobil od 77 kw).

 

Druga kazna je sta sam vozia iza 11 sati uvecer.

 

Ispada ukupno 1000 kuna.

 

E sada me brine jedna stvar... kupia sam automobil

koji ima 76 kw, znaci 1 kw vise od dopustenog na mojoj vozackoj.

 

Ja sada iskreno strahujem svaki puta kada odem na cestu dali ce me zaustaviti i naplatiti 500 kn zbog 1 kw.

 

Molia bih vas da mi odgovorite u sto kracem roku.

Hvala. :-)

 

 

Edit : Tu noc kad sam zaustavljen, napuhao sam 0 promila , vozia brzo nisam nego po ogranicenjima

jer ne riskiram uopce kad sam na cesti.

 

Uzeta mi je vozacka na 1,5 sat, znaci do 5 ujutro.

Morao sam voziti bez vozacke prijatelje koji su morali kuci jer su ih zvali roditelji.

 

Naravno na svoj rizik.

Policajca sam zamolia da me ne iskljucuje iz prometa jer oni moraju kuci a nema ih tko dovesti, on je na to :

 

Ja te necu ganjati ali vozacka ostaje u policiji.

 

Vratia sam se po vozacku u 5.30 u policijsku postaju

predao papire od kazne na salteru i zatrazia vozacku.

 

Na cudenje policajca na salteru kako me samo maklo iz

prometa na 1,5 sat isao je zvati prometnika da mu potvrdi

ono sto je on napisao na kazni.

 

Znaci cudia se... zanima me dali je on to smia napraviti

uopce u vezi 2 kw, i zbog jednog i pol sata oduzimanja vozacke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 kw

od Dusty od 25/2/2008

 

Pozdrav kao prvo.

 

Kao drugo muci me jedna stvar:

 

Zaustavilo me nije bitno gdje... u 3,30 sati ujutro.

 

Pretreslo mene i autu sto me zacudilo kao da sam krimic neki.

 

Kad nije nadeno ono sta su mislili da posjedujem kazili

me radi 2kw prekoracenja od dopustenog koliko pise na vozackoj a to je 75 kw ( vozai sam automobil od 77 kw).

 

Druga kazna je sta sam vozia iza 11 sati uvecer.

 

Ispada ukupno 1000 kuna.

 

E sada me brine jedna stvar... kupia sam automobil

koji ima 76 kw, znaci 1 kw vise od dopustenog na mojoj vozackoj.

 

Ja sada iskreno strahujem svaki puta kada odem na cestu dali ce me zaustaviti i naplatiti 500 kn zbog 1 kw.

 

Molia bih vas da mi odgovorite u sto kracem roku.

Hvala.

 

 

A pitanje je? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dusty je napisao:

Dali da strahujem kad me policija zaustavi

i vidi to prekoracenje od 1 kw, da mi

prilijepi svaki puta 500kn na dep zbog

 

Pa u prekrsaju si - naravno da ce te kazniti svaki put kad skuze da u prometnoj pise 76, a u vozackoj max 75 kW. A da li da strahujes - zavisi od toga koliko ti tih 500 kn znaci u zivotu :-)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tehnički i pravno si u prekršaju i policajac te može kaznit i ima svako pravo..bit će i onih koji će ti progledati kroz prste (ko što bi i ja, jer je to zanemarivo veća snaga od dopuštene i općenito bezvezan prekršaj), ali ima i onih koji se striktno drže zakona..

ili lipo otiđi u AK Siget i izmiri pravu snagu motora (siguran sam da ne iznosi ni 74 kW), dobit ćeš na papiru potvrdu o realnoj snazi motora u autu i s tim papirom otiđi kod javnog bilježnika da ti ga ovjeri. I tako ga nosi sa sobom kao službeni dokaz da ti auto nema ni 75 kW :-D

 

E sad, ovo sam pisa iz zajebancije, ali teoretski i pravno bi moglo bit valjano. U stavku 3, članka 221. stoji da osoba koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW, ali u članku ne piše izričito na temelju kojeg dokumenta se određuje koja je snaga automobila. Dakle, zašto službeni dokaz AK Siget ili neke druge ustanove koja može odrediti snagu automobila ne bi bio valjan da iskaže koja je snaga tvog automobila. A sigurno je manja od 75 kW!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednostavno zato što ti podaci ne pišu u prometnoj i knjižici vozila, a oni se jedini mjerodavni za tehničke podatke o vozilu. ali ste potpuno u pravu kada navodite da iskazana snaga vozila u prometnoj i njegova stvarna snaga ne moraju uvijek biti iste.

to bi zakonom trebalo urediti da uvoznici obave testiranja kada homologiraju vozilo i iskažu stvarne podatke. samo, budimo realni, te ne bu išlo... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da bi podaci iz prometne dozvole tribali bit mjerodavni. Ali teoretski - ja sam posumnja u snagu motora svog automobila i dao sam testirati motor u npr. CVH da vidim koja je realna njegova snaga. I sada imam službeni dokaz da moj auto nema toliku snagu kolika je upisana u prometnoj, a plaćam sve namete ko da snaga odgovara onoj iz prometne, znači ni s čime ne zakidam državu..a to je najvažnije :-D

 

I sad, ja sam mladi vozač i vozim automobil snage 78kW, zaustavi me policajac i kaže da ne mogu voziti tako snažan auto.

Pitam ga zašto ne ako je deklarativna snaga motora mog automobila 73 KW, koliko su izmirili u CVH.

Policajac: Virujem ja vama, ali ja se držim onog što piše u prometnoj dozvoli.

Ja: Znači vi virujete prometnoj, a ne nadležnoj firmi na nivou države koja je izdala službeni dokument za koji garantira da je istinit?

Policajac: Tako je.

Ja: Iako to što piše u prometnoj nije istinito?

Policajac: Meni je prometna dozvola mjerodavna.

Ja: Ali po stavku 3. članka 221. po kojem me teretite ne piše da se snaga motora utvrđuje po onome što piše u prometnoj knjižici.

Policajac: Je, ali ja se držim stavka 81. članka 2. po kojem je prometna dozvola javna isprava koju je izdalo nadležno državno tijelo kojom se dokazuje...bla bla bla

 

Izgleda da ipak ne bi moga isposlovat ništa..osim ako...ne znam jel CVH to nadležno tijelo koje izdaje prometne dozvole. Ako je, e onda bi tek postalo zanimljivo :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam siguran da li se moze sto na temelju prometne dozvole. Znam da su meni pisale neispravne mjere za dimenzije vozila. Nakon ugradnje plina, morao sam napraviti atest. Djelatnik Tehnickog pregleda premjerio je auto i ispalo je da je 30 cm kraci od vrijednosti u prometnoj dozvoli. Auto nikada nije sudjelovao u prometnoj nesreci, dakle nije kraci zbog razvlacenja ili takve stvari.

Tezina vozila je nakon ugradnje, prema prometnoj, porasla svega 15 kg, sto tvrdim da je nemoguce jer sam plin u spremniku je barem 20 kg, a da ne spominjem sam spremnik. Dakle, podaci u prometnoj nisu nuzno tocni. E; sada, da li se u ovom slucaju isplati vjestaciti ili platiti kaznu i paziti, ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zecof je napisao:

Djelatnik Tehnickog pregleda premjerio je auto i ispalo je da je 30 cm kraci od vrijednosti u prometnoj dozvoli.

 

Čudno, to se valjda greška potkrala pri tipkanju..

 

Tezina vozila je nakon ugradnje, prema prometnoj, porasla svega 15 kg, sto tvrdim da je nemoguce jer sam plin u spremniku je barem 20 kg, a da ne spominjem sam spremnik.

 

Ne virujem da bi se težina vozila smila iskazivat uključujući u nju i puni spremnik plina. Valjda se misli na težinu cile plinske instalacije bez plina u spremniku. Prema tome bi se u težinu vozila pribrajala i težina goriva (dizela/benzina) u spremniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija