Jump to content

Kakve su mi mogucnosti


polivalent

Preporučene objave

Bok.

 

Prica ide ovako.Brak,isprva uspjesan, no nakon rodenja djece (dvoje) sve se mijenja. Gubi se interes sa zenine strane, odjednom vise nisam super muz, pomalo prestajem biti i prijatelj. Rijec postovanje se vec odavno izgubila u njenim ocima.

Naravno, cijela ta prica popracena je sve i svakakvim vrijedanjima i omalovazavanjima od strane zene.Intelektualci, situirani, predivna djeca.

No uz sve to non stopno zanovjetanje zene o svemu i svacemu, bitnom i nebitnom, uvrede meni familiji prijateljima.Uglavnom i ne bas kulturno ponasanje kakvo bi bilo za ocekivati od voljene zene.

 

No, cijeli zivot grizemo i pregrizavamo g...a pa tako to i ja napravih.Kako je tako je, posvetih se jednom cilju.Djeci.

I tako sam si poslozio zivot.Djeca posao gutanje.

 

I tako sve do trena, kad sasvim slucajno, neplanirano, saznah jos nesto.Slag na sve ovo do sada. Prevara. Ostah hladan, pribran, skupih dokaze crno na bijelo (kolor da sam precizniji ;-) ) .Ona ni nezna da ja znam.

 

Pa me zanima.Kako pratim tematiku o trendu povladivanja zenama, davanja prava da gaze i omalovazavaju muskarce i oceve, zanima me koji bi bio pravi nacin da prikazen zenu kakva je.

 

Jer danas ispasti los muz nije tesko.Dovoljan je bezazleno proracunati poziv policiji pod optuzbom:nasilje u obitelji.I ode ti karijera i staus nepovratno.a ti cak mozes biti na sluzbenom putu :-D ..no 'ko te pita vise poslije jesi li je ili nisi izmlatio.Naravno, niti mi ne pada na pamet tako nesto.Imam heavybag na kojem se ispucam ako treba 8-) .

Uglavnom, kako pokrenuti postupak, s dokazima u dzepu, oko rastave te mozebitnog dobivanja djece u skrb. Dali je preljub dovoljan razlog, ili je to samo zalosna istina koju sam eto i ja uz milion drugih oceva dozivio.

 

Kojoj ustanovi se obratiti? Kakvim tonom? Presutjeti dokaze cuvavsi ih za nedaj boze gore razvijanje dogadaja?

 

Puno hvala unaprijed na savjetima.

 

da, moram editirati. nisam napomenuo da omalovazavanje nije samo mene u ovom slucaju. svakodnevno izderavanje na djecu, mlacenje, prigovaranje kako su losi i ####, ostalo vrijedanje i sav asortiman koji ide uz modernu zenu. a sve pod parolom: tesko mi je. ti neznas kako je meni. e draga znam, samo ti neznas da ja znam kako ti je tesko :-D . sve u svemu, zeli li je tko? jeftino dam... :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, preljub kao razlog za razvod je pitanje samo želite li ga kao takvog iskoristiti.

 

Naime, sama činjenica preljuba ne razvodi brak, niti se tijekom postupka provodi dokazivanje krivnje a nekog sankcionira, niti to ima veze sa povjeravanjem djece (osim ako su npr. zanemarena od strane nekog roditelja itd, ali pri tom sam preljub nema nikakvu ulogu niti je dokaz, već se priča koncentrira na djecu i odnos roditelja ponaosob prema njima).

 

Kako možete iskoristit tu činjenicu i dokaze o tome? Samo na način da tvrdite kako je to trajno poremetilo vaše bračne odnose i temeljem toga želite razvod.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što prije zaboravite kako i zašto se dogodilo i okrenete se budućnosti te na rješavanje situacije oko djece i samoga sebe to bolje po dijecu i Vas osobno. Neće biti lako, ali je istinito.

Na žalost, govorim iz vlastitog iskustva.

A majka kakva jest jest, i prokazivanje toga može mislim imati samo privremenu zadovoljštinu koja dugoročno ne vjerujem da može pomoći djeci. Djeca će to vidjeti ili neće i sama će odlučiti o tome kad bude vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....razmislite o tome da li vaša supruga zadovoljava kriterije za Granični poremećaj osobnosti. Ako da, onda znate, ili bi trebali naučiti što vam je raditi.......ako ne...........

 

Ma ne postoji ne...vi ste još jedan " non-borderline significant one". Spašavajte dijete i sebe...i jedino tako možete pomoći njoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Nanosi li vam osoba do koje vam je stalo mnogo boli?

 

■Skrivate li vaše misli i osjećaje jer se bojite reakcije te osobe ili jer to jednostavno nije vrijedno svađe ili boli koju će to izazvati?

■Osjećate li da će se sve što kažete ili učinite izokrenuti i iskoristiti protiv vas? Okrivljava li vas ta osoba ili kritizira zbog svih problema u odnosu – čak i kad za to ne postoji logično objašnjenje?

■Trpite li često snažne, nasilne i nerazumne izljeve bijesa te osobe, koji se izmjenjuju s razdobljima u kojima se ona ponaša savršeno normalno i pokazuje vam ljubav? Vjeruje li vam itko kad mu ispričate što se događa?

■Osjećate li da ta osoba manipulira vama, kontrolira vas, ponekad čak i laže? Osjećate li se kao žrtva emocionalne ucjene?

■Osjećate li da vas ona vidi ili kao potpuno dobru ili potpuno lošu osobu i da za nju postoje samo te dvije krajnosti? Događa li se ponekad da za ovu promjenu u njenom razmišljanju nema nikakvog logičnog objašnjenja?

■Bojite li se tražiti nešto od te osobe jer će vam reći da ste prezahtjevni ili da s vama nešto nije u redu? Govori li vam ona da vaše potrebe nisu važne?

■Omalovažava li vas ta osoba ili uvijek osporava vaše stajalište? Osjećate li da se njena očekivanja od vas stalno mijenjaju, pa nikad ne možete ništa učiniti ispravno?

■Optužuje li vas za nešto što niste učinili ili rekli? Osjećate li se često neshvaćeni, a kad pokušate objasniti, događa li se često da vam ta osoba ne vjeruje?

■Ponižava li vas stalno? Pokušava li vas na različite načine (izljevima ljubavi i obećanjima da će se promijeniti te prešutnim ili otvorenim prijetnjama) spriječiti da prekinete vezu kad to pokušate?

■Je li vam teško planirati vrijeme koje provodite zajedno (druženje s prijateljima itd.) zbog naglih promjena raspoloženja, impulzivnosti i nepredvidljivog ponašanja te osobe? Nalazite li izgovore za njezino ponašanje ili se pokušavate uvjeriti da je sve u redu?

■Jeste li sada pomislili, "Nisam imao/imala pojma da još netko prolazi kroz ovo?"

 

Ako vam mnoga od tih pitanja i tvrdnji zvuče poznato, imamo dobre vijesti za vas. Niste poludjeli. Niste vi krivi za sve. I niste sami. Možda se sve to događa zato što vama bliska osoba ima osobine koje upućuju na granični poremećaj ličnosti

 

 

 

i još………

 

 

Osjećaji koji mogu ukazivati na BPD

 

-i najbeznačajniji povod može kod te osobe izazvati osjećaj napuštenosti;

-njezino se raspoloženje brzo mijenja i ide iz krajnosti u krajnost (u minutama ili satima);

-teško kontrolira svoje osjećaje;

-ima tako snažne osjećaje da teško stavlja tuđe potrebe – čak i potrebe vlastite djece - prije svojih;

-vrlo je često nepovjerljiva i sumnjičava;

-vrlo se često osjeća tjeskobno ili razdražljivo;

-vrlo se često osjeća prazno ili smatra da nema svoje "ja";

-osjeća se zanemareno kad nije u središtu pozornosti;

-izražava ljutnju na neprimjeren način ili teško izražava ljutnju;

-osjeća da nikad ne može dobiti dovoljno ljubavi, nježnosti i pozornosti;

-često se osjeća sanjivo i zamišljeno, nestvarno ili izgubljeno.

 

Ponašanje koje može ukazivati na BPD

 

-osoba teško uočava osobne granice drugih osoba;

-ima poteškoća u određivanju svojih osobnih granica;

-ponaša se impulzivno i sklona je autodestruktivnom ponašanju – na primjer, troši previše novca, upušta se u opasne seksualne veze i tučnjave, kocka se, drogira se ili previše pije, neoprezno vozi, krade po dućanima ili ima poremećaje u prehrani;

-namjerno se ranjava – na primjer, namjerno reže ili pali kožu;

-prijeti da će počiniti samoubojstvo ili se pokušala ubiti;

-brzo ulazi u vezu na temelju idealiziranih maštanja o drugoj osobi ili o vezi kakvu bi željela

-mijenja svoja očekivanja tako da se druga osoba osjeća da nikad ništa ne može učiniti dobro

-ima zastrašujuće i nepredvidljive izljeve bijesa koji se ne mogu logično objasniti ili teško izražava ljutnju

-tjelesno zlostavlja druge - na primjer, šamara ih, udara i grebe-izaziva nepotrebne krize ili živi kaotično

-ponaša se nedosljedno i nepredvidljivo

-u jednom trenutku želi biti bliska s drugim osobama, a već u sljedećem tjera ih od sebe (na primjer, izaziva svađu bez razloga ili prekida vezu, a zatim je pokušava obnoviti);

-zagorčava život drugoj osobi zbog sitnih ili preuveličanih problema;

-u nekim situacijama osjeća se sposobna i smirena, dok u drugima potpuno gubi samokontrolu;

-verbalno vrijeđa druge, kritizira ih ili okrivljuje na okrutan način;

-verbalno zlostavlja bliske osobe i poznanike, a pred nepoznatim ljudima se pretvara i pokušava ih očarati; osoba može izmjenjivati te dvije uloge u sekundi

-ponašanje osobe ide iz jedne krajnosti u drugu i ona kontrolira druge da bi zadovoljila svoje potrebe

-radi ili govori nešto neprimjereno da bi skrenula pozornost na sebe kad se osjeća zanemarenom

-optužuje druge da su učinili nešto što nisu učinili, da osjećaju nešto što zapravo ne osjećaju i da vjeruju u nešto u što zapravo ne vjeruju

 

 

 

i na kraju, ali ne zadnje……kriteriji za dijagnozu u DSM -IV

 

Borderline Personality Disorder

 

duboko prožimajući poremećaj, koji bitno odstupa od pojedinčeve kulture, koji nastaje u ranoj odrasloj dobi, koji isključuje psihozu, koji je trajan....a manifestira se kroz ....:

 

1. očajnički trud da se izbjegne stvarno ili zamišljeno napuštanje od strane drugih osoba

POZOR: Ovdje se ne misli na suicidalne radnje koje su navedene u kriteriju 5

2. Uzorak (pattern) nestabilnih, ali intenzivnih interpersonalnih odnosa, koji karakterizira izmjenjivanje ekstrema idealiziranja ("On/ona je super", "Svi ljudi su dobri") do ekstremne devaluacije ("On/Ona je zao", "Svi ljudi su zli")

3. Poremećaj identiteta: stalna i repetitivna nestabilnost slike o sebi ili poimanja sebe zaozbiljno

4. Impulzivnost u najmanje 2 potencijalno samoštetna oblika ponašanja (trošenje novca, seksualnost, napadi prežderavanja, korištenje opojnih sredstava ili alkohola, prebrza i neoprezna vožnja itd) kako bi se izbjeglo zamišljeno napuštanje.

Pozor: ni ovdje se ne misli na suicidalne ili samoozljeđujuće oblike ponašanja iz točke 5

5. Repetitivne suicidalne radnje, navještavanje nakane samoubojstva ili prijetnje samoubojstvom, ili samoozlijeđujuće ponašanje (rezanje žiletom itd.)

6. Afektivna nestabilnost u smislu izrazitih reakcija raspoloženja (npr. visoka epizodna disforija, razdražljivost ili strah, pri čemu ta raspoloženja obično traju tek nekoliko sati a rijetko više od par dana).

7. Kronični osjećaj praznine

8. Neprilagođeni, jaki bijes ili poteškoće kontroliranja bijesa (npr. stalni ispadi bijesa, stalni osjećaj bijesa itd.)

9. Prolazne paranoidne predodžbe (obično kada je trigger pritisak ili stres) ili teški disocijativni simptomi

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz dužno poštovanje pravnoj struci, a uvažavajući ono o mjeri neskretanja s teme...

 

Radi specifičnosti problematike, što su iskustva u ovom podforumu već pokazala a u praksi i prije toga, iznimno često razumjevanje uzroka i sagledavanje situacije pomaže ljudima u odlučivanju smjera daljnje akcije u pravnom smislu, kako strankama tako i onima koji postupke provode ili odlučuju..

 

Naime, to je čak segment brakorazvodnog postupka u onom dijelu u kojem se pravo oslanja i traži pomoć drugih struka te njihova mišljenja tijekom svojih radnji uvažava...

 

Jer, ipak Obiteljski zakon ne definira u detaljima sve ono što propisuje već se oslanja na pretpostavljenu suradnju s drugim strukama.

 

Bigfootov osvrt je jedan od više strukovnih pogleda na pretpostavke koji bi tijekom posredovanja pri razvodu braka urodili mišljenjem posredovatelja o procjeni trajnosti poremećenih bračnih odnosa, temeljem čega bi sudac donio odluku u skladu sa čl.43 st.1 kao odgovor na tužbu...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije svega fala na brzim odgovorima/savjetima.

 

i prije svega da pohvalim bigfootov nacin davanja odgovora.

 

je, dugacak je copypejstan odgovor.no kak newbie kaze, upravo je kao takav super da se covjek sjedne pa razmisli o svemu.uglavnom, kapa dole.ovo su dobre smjernice kako dalje.

 

ali bi rekao, da nisam preljub htio staviti kao razlog razlaza.veci je razlog onaj zadnji nadodani pasus, koji objasnjava njeno ponasanje prema djeci.prema meni i mojima je jos dvaputa gori.

 

zapravo to i je onaj pravi razlog.preljub je samo dosao kao upaljac svega toga.rekli bi neki, kap koja je prelila...

 

znam da je tesko dokazati danasnjim zeno-nastrojenim udrugama i zakonski odredenim ustanovama tko je kakav.nebi me cudilo da odjednom postanem i alkoholicar, da tucem, da varam i slicno. vec mnogo puta viden scenario kod drugih parova.

 

u svakom slucaju djecu moramo spasiti i postediti od svega ovoga.

 

fala jos jednom.kaj se tice onih natuknica/pitanja...omg pa tu ima toliko toga poznatoga...ali kom to dokazat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija