Jump to content

Šta da radim?


dado74

Preporučene objave

Dana 11.11.2005. sam počinio prometni prekršaj i gospoda su mi dali čestitku i uptatnice 1000kn,110kn,2kaz.boda i 2 mjeseca oduzimanja vozačke.

Ali sam napisao prigovor na prekršajni nalog 15.11.2005. i nedavno mi preciznije 04.02.2008. dodje rješenje s datumom 07.11.2007. da ne prihvaćaju prigovor i da moram platit te kazne i predat vozačku do 13.03.2008.

Šta da radim bez vozačke ne mogu jer sam svaki dan na cesti, i neznam kad nastupa zastara ili je već nastupila i koja su moja prava iz ovoga slučaja i šta dalje činit?

Unaprijed svima zahvaljujem na odgovoru. :-?

Veliki pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je to nejasno,ako ste pisali 15.11.2005,tj 4 dana poslije prekršaja onda ste vjerojatno pisali prigovor a ne žalbu? I ako vam je tek sad stiglo prvostupanjsko rješenje onda bi trebali imat još pravo na žalbu.

Zastara je produžena na 4 godine ali se ne odnosi na vas nego na ovogodišnje prekršaje.

Dajte detaljnije objasnite šta ste pisali i od koga ste dobili odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna da se zastara odnosi na prekršaje počinjene nakon 1. siječnja 2008.

Naime, u kaznenom pravu (pa po toj logici možda i u prekršajnom pravu) zastaru se sukaldno stajalištu Vrhovnog suda smatra procesnopravnim, a ne materijalnopravnim institutom, te u pitanju zastare ne vrijedi pravilo o primijeni blažeg zakona. Dakle, zastrni rokovi se računaju prema zakonu koji je na snazi.

No, ponavljam, nisam sigurna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija